Faktura - reverse charge

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mimonik 16. 7. 2012 16:47

Ahoj,
vedeli by jste nekdo anglicky znejici formulaci na fakturu, ktera by prijemce informovala o uplatneni reverse charge a davala mu vedet, ze ma DPH odvest on?
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 16. 7. 2012 17:48

Reverse charge applied on this invoice(intra EU delivery), customer is obliged to pay the VAT to the financial authorities.

Třeba takhle laicky od oka? :-)

Btw asi tam ale musí být zmíněna ještě ta směrnice,ne?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 16. 7. 2012 18:17

Musi ... prave proto bych rad nejakou fundovanou odpoved :) nejak anglicky si to zvladnu napsat sam, ale aby to melo tu spravnou pravni vahu.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 16. 7. 2012 19:40

Mimonik píše:Ahoj,
vedeli by jste nekdo anglicky znejici formulaci na fakturu, ktera by prijemce informovala o uplatneni reverse charge a davala mu vedet, ze ma DPH odvest on?

O jakou zemi se jedná? Zásadní věc.
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 16. 7. 2012 20:28

Velká Británie, ale předpokládám, že to mužů napsat stejne na jakoukoli anglicky psanou fakturu, ne?
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 16. 7. 2012 20:31

anglicky ano, ale záleží, jestli se jedná o zemi v EU nebo mimo... Zkusím zjistit..
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 17. 7. 2012 10:37

Jasne, mimo EU bych asi stejne nemohl revese charge vyuzit. Ale zatim nemam v planu fakturovat mimo EU.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 17. 7. 2012 14:33

Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 19. 7. 2012 09:51

Diky, takze neco takoveho by mohlo byt OK?

Kód: Vybrat vše
The place of the supply of the services provided according to the Article 9 of Czech VAT Act No. 235/2004 Coll., which is in line with the Council Directive 2006/112/ES, is United Kingdom. You are required to declare and pay the associated value-added tax (using the „reverse charge" procedure) according to the Council Directive 2006/112/EC.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 19. 7. 2012 16:41

Máj íngliš is verý béd.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 16. 10. 2015 14:06

Ať nezakládám nový topic, navážu na tenhle, má někdo aktualizované informace?
Získal dva nové zákazníky, jedno z Rakouska, druhého z Bulharska, máte někdo po ruce aktuální formulaci pro reverse charge do faktur?
Tomáš Vrabec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nwwifijy 26. 10. 2015 11:00

Navrhuji nejlepší program vystavovat faktury.
http://maadpoland.cz/zvukove-izolace/
nwwifijy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 8. 7. 2020 17:38

Opráším staré téma s dovolením.

Potřebuji vystavovat faktury za služby mezi členskými státy, mezi plátci DPH. Místo plnění je vždy v cílovém státě, takže má být faktura v režimu Reverse Charge.

Tedy, aspoň se o tom všude na internetu píše, že má být faktura v režimu Reverse charge. Za boha ale nemůžu nikde najít nějaké ustanovení právního předpisu, kde by toto bylo napsáno. Kde to najdu?

V českém zákoně o DPH o režimu přenesené daňové povinnosti při poskytování služeb mezi členskými státy nic nepíše. A ani v jiné části zákona jsem to nenašel. Kde to je napsané? Kam se dá ukázat prstem, tady to máte černé na bílém, že má být faktura v režimu Reverse charge?
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 8. 7. 2020 22:58

§ 64 a § 22 je pro zboží, § 9 a § 24a pro služby.

Asi to nepochopíš, takže zjednodušeně.

U zboží je místo uskutečnění zdanitelného plnění v ČR (místo odeslání), ale jeho dodání do EU je od českého DPH osvobozeno (s nárokem na odpočet).
U služeb je místo plnění v jiném členském státě (místo sídla příjemce). Takže se to vůbec českého DPH netýká.
Jenom se obojí píše do přiznání (řádek 26).

V jiném členském státě se postupuje analogicky dle českého zákona - tedy dle § 24 - tedy daň se přizná
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 9. 7. 2020 09:13

Nene, jde mi o případy, kdy je místo plnění vždy v cílovém státě EU (u nás např. dle § 10/1). Čili opačný případ, než odkazuješ např. v tom § 24a (v něm se píše o místě plnění mimo tuzemsko, ale mě zajímá zrovna třeba případ plnění ze zahraničí do CZ).

Já právě nikde nevidím napsáno (a ani v souvisejících předpisech EU jsem nikde nenašel) něco ve smyslu "když se fakturuje přes hranice v rámci EU, fakturuje se bez DPH v režimu Reverse charge". Ano, těchto tvrzení je plný internet, ale nikde to není ničím odůvodněno ...
Hlava
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků