Založení firmy v USA/California corp.?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zd3n3k 2. 2. 2013 23:11

Vážení,

prosím Vás o rady. Tento měsíc rozjíždím internetový projekt + menší e-shop a další služby. USA/California se mi zdá nejlepší volba pro rozjezd. Do budoucna bych tam chtěl pobočku.

Máte nějaké zkušenosti se založením firmy v USA/California?

Budu 100% vlastníkem, jak se řeší zaměstnancí a daně, když je budu "zatím" mít v ČR?

Nějaké prověřené portály na založení?

Co virtuální sídlo nebo agent?

Díky za rady
Zd3n3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 2. 2013 23:53

řekl bych že rozjíždět eshop v čr jako firma v Kalifornii je kolosální nesmysl. Zvlášť když o firmách v US asi moc nevíš.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zd3n3k 3. 2. 2013 00:35

Nejde o e-shop. Nicméně lidé si budou moci objednat nějaký zboží, ale to není účel podnikání. To bude jen platit provoz, je to bonus k tomu co chystáme. Jde primárně o internetovou/softwarovou společnost.

-- 3. 2. 2013 00:38 --

+ předpokládám že 75% našich "zákazníků" budou z USA.
Zd3n3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 2. 2013 10:48

po zkušenostech ti doporučím jenom jedno: vykašli se na řešení byrokracie, vyřiď si ŽL, rozjeď projekt a až pojede a budeš mít ty stovky zákazníků v US tak teprve řeš firmu v Kalifornii.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zd3n3k 4. 2. 2013 20:45

dík. Přemýšlím nad tím. Nevyjde mě nakonec založení a provoz OSVČ dráž? Mám ještě 2 parťáky a z hlediska zahraničních investorů bude pro mě lepší založit rovnou US společnost, kam budu odvádět jen menší daně a na začátku žádné protože to nebude nic generovat.

-- 4. 2. 2013 20:46 --

+ založení firmy v US bych řešil přes právnickou společnost.

-- 4. 2. 2013 21:10 --

+ nejsme vázaný časem a místem. Takže hledám nejvíce vhodné místo, nejenom co se týká daní :D
Zd3n3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zd3n3k 5. 2. 2013 01:05

+ také by mě zajímalo, pokud by vzniklá společnost měla sídlo v US (virtuální, agent). Daním něco v ČR nebo jen v US? Dle mého by to šlo jen do US, ale jistý si nejsem.
Zd3n3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omgf 5. 2. 2013 13:40

Pokud bude společnost řízena odsud, vzniká zahraniční společnosti povinnost zřídit v ČR stálou provozovnu a vést účetnictví podle ČR standardů, zapsat se do OR včetně vedoucího organizační složky, už se to tu řešilo mockrát, najdi si diskuse o Ltd.čkách.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 5. 2. 2013 14:34

Tak hlavní problém podnikání z ČR pro klienty v USA je asi to, že ke všemu budete muset účtovat českou DPH (21%), že?
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 6. 2. 2013 08:22

outlier: a na to jsi přišel kde? Do třetích zemí (tedy mimo EU) v 99 % se fakturuje bez DPH.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér