Akcie - přelom roku

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirin_cz 25. 2. 2013 21:54

Zdravím,
měl jsem v roce prodej akcií při nesplněném časovém testum či-li musím danit. Chci se však zeptat, pokud jsem akcie koupil v srpnu 2011 a prodal leden 2012, mohu si dát do nákladu plnou nákupní cenu i s poplatky? I přesto, že tam je ten přelom roku?
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fodi 25. 2. 2013 22:01

Ano.
Prodej minus nakup minus poplatky.
Pokud bude kladne, zdanis jako FO v §10 DP.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin_cz 26. 2. 2013 00:07

Prodej minus nakup a poplatky jsem vedel ,ale nebyl jsem si uplne jisty, zda tam nevadi ten prelom roku, kdyz je defacto nakup (naklady) v predchozim roce, a prodej (trzby) v dalsim.
jirin_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alexpraha 26. 2. 2013 00:52

Nevadí. Okamžik prodej určuje v jakém roce musíš zisk zdanit. Kdy byl nákup je jedno. Náklady v minulém roce by jsi uplatňoval, jen pokud by jsi se tím opravdu živil. To pak není ani ta lhůta 6 měsíců a daní se to bez ohledu na dobu držení. Tak bylo před lety na školení.
alexpraha
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků