Nákup vozidla bez DPH v EU a nezaregistrování v čr

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Koby 14. 3. 2013 19:29

Zdravím,

chtěl bych koupit SPORTOVNÍ vozidlo v Německu bez dph. Není to problém, stačí jím na jakou firmu to bude, zaplatí se tedy nettoexportpreis a jede se.

U obyčejného auta se pak jde v čr na finanční úřad, kde se dph doplatí, bez tohoto potvrzení vám na magistrátu nevystaví ani cz techničák. Logické.

U sportovního-závodního stroje nemusím mít, ani nechci techničák a mít spz, stejně na silnici nesmí, tudíž nepotřebuju na magistrát... Musím tedy doplatit to DPH, který stejně vrátěj? Bavím se o situaci, že by tim pádem nebylo takvé vozidlo vedené v učetnictví, je to je jasné...

Děkuji za odpověd, klidne do sz.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 14. 3. 2013 21:49

Jak vrátěj?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod alexpraha 15. 3. 2013 00:11

Zákon o DPH jsem nikdy nedočetl do konce, vždy jsem usnul, ať to bylo dopoledne nebo večer, a tak jsem zvědav, jaký paragraf umožní, aby automobil pořízený z jiného členského státu, byť nebude používán na komunikacích, je osvobozen od DPH, nebo má nulovou sazbu či tak něco podobného :- )
Z toho, že automobil nebude mít SPZ bych nedovozoval, že se nemusí platit DPH. Ale počkám si na výsledek :-)
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 15. 3. 2013 11:48

zalezi pokud se jedna o nove vozidlo do pul roku stáří nebo 6000 km, tak bys mel prodejce prodat vozidlo bez DPH a DPH odvest az tady (casto se tomu brani a chteji bud zalohu nebo dokumenty jasne prokazujici vyvoz), pokud je vozidlo starsi nebo ma najeto vice plati se DPH v zemi nakupu
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Koby 15. 3. 2013 12:53

alexpraha: jj, to máš pravdu... :) Otázka je, co se stnae, když to tady nedoplatim, teoreticky nic... Je to černej dovoz, toho jsem si vědom apochybuju, že finančáky DE a CZ jsou propojený... ?
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 15. 3. 2013 18:50

Jsou ... proč jinak by se asi dělalo souhrnný hlášení?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod Koby 16. 3. 2013 11:06

tak jestli jsou, tak nemá cenu... Zaplacení DPH se tedy asi nevyhnu....
Koby
Diskutér