Po založení živnosti mi nepřišlo DIČ

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 30. 6. 2013 19:42

Asi tak ... chtělo by to najít si účetního či daňového poradce a domluvit vše na míru.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 30. 6. 2013 23:13

S474N píše:Me to prijde, ze tazatel je uplne mimo, nevi ani co dela a ani proc to dela. Takze primarne by si mel vubec zjistit vsechny moznosti a podle toho se rozhodnout. A ne do neceho skocit a placat se v tom jako ryba na suchu.


Ale ten blbej je samozřejmě ženská na ŽÚ. Ne vůl, kterej si myslí, že přes net a fóra vyřeší i operaci mozku.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 1. 7. 2013 11:59

Tak jsem dneska zašel na finanční úřad vyřídit si tu registraci. Jako plátce DPH jsem se nenapsal. Ještě jsem byl na správě sociálního zabezpečení potvrdit, že jsem student (měl jsem mezitím zápis na VŠ) a ten dopis mi dali osobně. Prej to posílali, tak nevím kde to zmizlo.

Teď už mám jen do dvou týdnu dostat dopis z finančního úřadu, kde mi konečně přidělí DIČ. Ale říkal jsem si, že když je ve tvaru CZmojerodnéčíslo, tak už ho budu psát do faktur teď. Nechci už čekat.

A že o tom moc nevím, to je pravda no. Kámoši co mají živnostňák, tak mi říkali, že stačilo zajít na živnostenský úřad a ten už to pak poslal dál na všechny potřebný úřady. A že si ještě budu muset na vyúčtování sehnat účetní, ale jinak že nemusím nic řešit. Když mě ale ženská na živnostenským úřadě řekne, že už stačí jít jen na správu sociálního zabezpečení a že na finanční úřad a zdravotní pojištění to poslala, tak mě nenapadne že musím jít i na ten finanční úřad O:-) .

btw. přišel jsem na správu sociálního zabezpečení a že prej ještě nejsem v jejich databázi. Tak mírně naštvanej začnu znovu vyplňovat ty formuláře a asi po 5 minutách mi řekne. "Aha, jste tady. Já si toho nevšimla." Fakt potěší no :mrgreen: .
PiranhaGreg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 1. 7. 2013 12:18

JAKO NEPLÁTCE DPH NA FAKTURY DIČ ZÁSADNĚ NEPÍŠETE!!!

Na faktury píšete pouze své IČO a údaj o zápisu do živnostenského rejstříku - tj. větu "Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku." - viz § 13a obchodního zákoníku

Najít si účetní byste měl dřív než vystavíte fakturu!!! Ono toho je totiž k řešení víc než dost.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 1. 7. 2013 12:35

Rop píše:JAKO NEPLÁTCE DPH NA FAKTURY DIČ ZÁSADNĚ NEPÍŠETE!!!


Aha, to se hodí vědět O:-) . A k té faktuře. Může být takhle? Dodal bych tam akorát nějaký logo a asi si koupil razítko. Jinak je to OK? Našel jsem si na to nějakej online nástroj...
Přílohy
doklad.png
PiranhaGreg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2013 12:42

Projdi si minimalne tema tady na foru, kde se resi nutne polozky ve fakture. V kazdem pripade, jestli ty chces zacit podnikat, tak vzhledem k tomu, co tady predvadis, je to docela maso.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 1. 7. 2013 15:17

Nemusíte mi tady každý příspěvek psát o tom, jak jsem na tom bídně se znalostmi účetnictví. Já to vím a snažím se to napravit. Jenže samo výuka z netu není zas tak lehká. Není nad to když vám to někde přehledně řekne. Já takovou možnost bohužel nemám a platit se mi za ní zatím moc nechce.
PiranhaGreg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 1. 7. 2013 16:12

Podnikání jsou informace. Musíš si spočítat, co tě vyjde levněji, zda rada od někoho, kdo tomu rozumí, nebo pokuta.

Potřebovala bych udělat parádní webovky, uděláš mi je?

P.S. Zatím to sama neumím, na netu se výuka najde, ale není zas tak lehká. Není nad to, když vám to někdo přehledně řekne nebo ukáže a platit se mi za to zatím moc nechce.
Dík.

-- 1. 7. 2013 17:13 --

PiranhaGreg píše:Nemusíte mi tady každý příspěvek psát o tom, jak jsem na tom bídně se znalostmi účetnictví. Já to vím a snažím se to napravit. Jenže samo výuka z netu není zas tak lehká. Není nad to když vám to někde přehledně řekne. Já takovou možnost bohužel nemám a platit se mi za ní zatím moc nechce.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alld 1. 7. 2013 16:37

Moc na fóra nepíšu, spíš jen konzumuju. Na minulé stránce jsem Ti napsal, protože mě děsila představa jak v pondělí ráno poběžíš na finančák přihlásit se k DPH. Snažil jsem se Tě nějak navézt jakým směrem a o co se asi zajímat.
Nijak jsem Tě nechtěl schazovat, každý nějak začínal.
Logo a razítko je až to poslední co bych na faktuře řešil.
Z mé zkušenosti - pokud chceš opravdu podnikat a myslíš to vážně, tak začni tím, že si najdeš nějakou účetní. Při charakteru Tvojí práce by se náklady za účetní měly pohybovat v jednotkách tis. ročně včetně zpracování daňového přiznání, přehledů pro VZP a podobných záležitostí o kterých nemáš ani tušení že existují. Neboj se, že jde o nějaké velké peníze, určitě se s někým rozumně domluvíš.
Tím, že se o účetnictví nebudeš muset vůbec starat a budeš dělat jen svůj job se Ti tato investice okamžitě vrátí. Investice do razítka se Ti nevrátí nikdy. Je to na Tobě, jestli to chceš brát vážně a být i pro zákazníky seriózní partner nebo jestli si budeš jen tak hrát a pytlíkovat to.
Poslední příspěvek od kamey nemá chybu, přesně o tom to je.;)
alld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 1. 7. 2013 17:06

Díky za názor/y. Vážím si jich, opravdu ;-) . Shánění účetní jsem si chtěl nechat až na pozděj. Když je to ale tak potřeba a měl bych bez ní asi problémy, tak se po nějaké poohlídnu už asi teď no O:-) . Myslel jsem si dřív, že na založení a provozování živnosti (aspoň té mé varianty) už je dnes nějaký standartní postup a zvládnu to až do podávání daňového přiznání sám O:-) . Přitom si myslím že i na tohle by šel sepsat nějakej step-by-step postup. Zas taková věda to být v mém případě nemůže.
PiranhaGreg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 1. 7. 2013 17:49

Proč by ti nejaký účetní zdarma sepisoval nutné postupy? Ty si za svoje služby také nechávas zaplatit, přitom tvorba webových stranek podle šablony nemůže byt veda...
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 1. 7. 2013 18:13

Divil by ses kolik je na internetu návodů na tvorbu webových stránek. Naučil jsem se to pouze z nich a teď, když už jsem na dobré úrovni tak zase sem tam napíšu nějaký návod pro ostatní. Je to ale jen návod, jak "zhotovit výsledný produkt", ne že bych jim ho vytvořil. Očekával jsem, že něco podobného bude i v tomto směru, ale buď jsem zatím špatně hledal nebo je to jak říkáš.

Ale tohle nechci řešit. Hlavně jsem rád, že jste mě nakopli na ten finanční úřad a řekli že nepotřebuji DIČ :-) .
PiranhaGreg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 1. 7. 2013 18:16

S474N píše:A ty jsi platce DPH?
PiranhaGreg píše:Jistej si nejsem, ale asi jo. Protože faktury budu vydávat já a druhá strana nic odvádět státu nebude...
Tý jovka :D . Tak snad víš, jestli ses na FÚ přihlásil k D.P.H., né?
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 1. 7. 2013 18:18

No byl jsem tam až dneska a k odvádění daní jsem se nepřihlásil ;-) .
PiranhaGreg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2013 18:18

kamey: no nevim, jestli ti udela paradni webovky nekdo, kdo se honosi tim, jak pise validni kod a ma tam chyby na urovni prave validnosti :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků