Skartace

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod origenes 14. 8. 2013 08:59

Rop píše:b) DPH deset let ... jenom nevím k čemu to, když daň lze doměřit max 3 roky


také by mě to zajímalo, protože čím víc do toho šťourám, tím více jsem přesvědčen o tom, že to všechno nacpu do krabice a hodím do sklepa, aniž bych něco vyřadil.

Já myslel, že finančák může kontrolovat až pět let zpátky. Každopádně archivace účetních dokladů po dobu 10 let je z důvodu §35, odst. 2, zák. č. 235/2004 o dph (jak jsem se dopídil).
origenes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 8. 2013 00:40

Nemusejí ti doměřit, stačí pokuta za nesprávné účetnictví, jestli to tedy nezrušili...
A těch pět let je od roku podání daňového přiznání. A pokud jsi uplatňoval ztrátu, tak zase schovávat...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 15. 8. 2013 13:43

kejki3 - pleteš pátý přes devátý ....

Účetnictví - doklady 5 let - ovšem to se týká jen účetních jednotek - tj. těch co vedou podvojné účetnictví - a týká se to od konce roku a žádné ztráty do toho nemíchej, to je zase daň z příjmů

DPH - doklady 10 let - ovšem nevím jakou za to dát sankci, když daň mohu doměřit po 3 letech (pokud nenastanou nějaké zvláštní situace - to pak je maximální doba 10 let od termínu pro podání daňového přiznání)

Daň z příjmů - tam není stanoveno nic ... takže opět - daň mohou doměřit 3 roky - když je ztráta tak tu mohu uplatnit 5 let ... takže 8 let .. pokud si něco začnou tak to může být 15 let od termínu podání přiznání (v praxi tedy 15,5 roku od konce zdaňovacího období).

Ale když v roce 1995 jsem nakoupil budovu, tak doklady o jejich pořízení musím mít stále byť to je 18 let, protože odpisy budu ještě dalších 12 let uplatňovat. A jak prokážu, že uplatňuju odpisy ve správné výši než doložením dokladů o pořízení?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 8. 2013 20:57

Pro daň z příjmů neplatí §148 odst. 5 daňového řádu?
A u trestného činu krácení daně je promlčecí lhůta podle škody... Pitr může vyprávět.

Jinak uznávám, že mé informace jsou z doby dosti minulé a tudíž i možná upraveny chybami biologického úložiště dat.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků