Udání na berňáku

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 15. 11. 2013 11:23

Domnívám se, že stát s jeho ročním příjmem tuším někde kolem 1,2 bil. má dost peněz. A ještě k tomu dokáže udělat každý rok 100 mld sekeru. I kdyby všichni zaplatili 50% daně a 50% DPH a stát měl skokově příjem třeba 2 biliony tak věřím že i tak na konci roku bude zase sekera 100mld. Jsme bohatý stát. Nakupujeme Superby pouze v 3litrovém provedení, na úřadech zalévají kytky najmuté firmy,.... tady vůbec nejde o to, zda někdo zaplatí na sociálním minimum nebo 2x tolik. Zařízl bych výdaje.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 15. 11. 2013 11:36

astrapa píše:Koukám, že tady se to hemží voliči SSO. Ona ta vaše ideologie neodpovědnosti a sobectví je stejně nebezpečná jako komunismus. Komunisti vymírají a mladí neohleduplní sobci se derou na jejich místo. Neplaťte daně, nakupujte zbraně a budujte bunkry a čekejte na jakobínskou revoluci...

A hele, v Českém sociálním království se osobní zodpovědnost překládá jako sobectví a neodpovědnost. Tak takový výklad jsem ještě neslyšel :D

Ano, cesta ke svobodě je bolestivá cesta. Češi už jsou zvyklí, že se o ně někdo postará a odevzdají klidně 50% svých peněz, proto se tu taky daří tolika závislákům. Jenže peníze dochází... voni ti politici nějak zjistili, že si z té hromady můžou brát pro sebe a nikdo to moc neřeší. Prý je dluh zatím zcela v oukeji, takže v nejbližší době nikdo hlady neumře a na důchody si budeme dál půjčovat. Z cizího krev neteče, a my jsme odpovědní a nesobečtí, takže není problém...
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 15. 11. 2013 12:33

Pojetí státu jako poskytovatele služeb je zásadně mylné. Nevím o tom, že by kdy v historii někdo založil stát, nabídl obyvatelstvu, že se o ně bude starat a obyvatelé si jeho služby dobrovolně předplatili.
Daleko spíše úzká skupina bohatých a mocných si obyvatelstvo zlomili násilím, sebralo jim tak moc, jak bylo jen možné, aby obyvatelstvo nepochcípalo hlady, a pokud se kdy vrchnost o lidi starala, například je chránila nebo vzdělávala, tak jen do té míry, aby obyvatelstvo mohlo lépe sloužit.
Jistou výjimkou byla Jeffersonovská demokracie v USA, kdy se osadníci vzbouřili proti dosavadnímu vládci a založili si stát vlastní. V průběhu staletí neodvratným vývojem proběhl proces popsaný v minulém odstavci.
Zábavnou formou (tedy bylo by to zábavné, kdyby to nebylo příliš podobné realitě) je tato myšlenka vyjádřena zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011022004
Joezbrna
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 11. 2013 16:30

Já se po své zkušenosti s řemelsníkem, který mi odmítl dát fakturu, zařekl, že od příště budu dávat peníze jen proti dokladu. Nedá doklad, nedám peníze. Už jsem to vyzkoušel u zámečníka - dohodli jsme se na ceně za montáž bezpečnostního zámku. Práce byla hotová, zámečník natáhl ruku pro peníze, já natáhl ruku pro paragon, a závěr asi tušíte, psal to o kousek výše luboal: prý jsem předem neřekl, že chci doklad a že to tedy bude o 25 % dražší, protože musí platit daně a provizi portálu, přes který jsem ho našel. Na to jsem kontroval, že cena platí taková, na které jsme se dohodli, a že pokud se by se v průběhu ukázalo, že cena může být vyšší např. kvůli nutným vicepracím, měl mě na to upozornit. No vpodstatě bylo jasné, že jestli mu do 10 vteřin nedám peníze, tak mi dá přes hubu. Nedivil bych se, kdyby pak v hospodě po tradičních úvodních nadávkách na zloděje politiky chlapům vykládal, na jakého debílka a zloděje dneska narazil.

Joezbrna mohu poradit odstěhovat se do Somálska nebo jiného libertarianistického ráje s minimem státu :-D
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 11. 2013 16:53

Pokud takovejhle ***** automaticky předpokládá, že to bude bez dokladu a za fakturu chce přirážku, tak toho bych naprášil finančáku, živnostenskému úřadu, ČOI a všude, kde to má nějaký smysl s největší chutí a měl bych z toho dobrý pocit. A taky tomu portálu, co přes něj získává zakázky a měl by mu dávat provize.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod lobogoj 15. 11. 2013 18:37

Bonzovani, to by vam slo.
lobogoj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 15. 11. 2013 18:53

astrapa píše:Joezbrna mohu poradit odstěhovat se do Somálska nebo jiného libertarianistického ráje s minimem státu :-D

Dneska máš svůj vtipný den, zkus pro příště zůstat alespoň na stejné rovnoběžce, ať nemícháš jabka s rybízem. Historii nemůžeš popřít, takže: Státní zřízení, které tu kritizujeme, má historii sotva 100letou, proto není fér srovnávat se se Somálskem, kde mají skluz ve vzdělávání asi 500 let. Takže tvůj návrh na stěhování je argument hodnotný asi stejně, jako tvrzení, že jsme porazili Německo ve druhé světové válce.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 15. 11. 2013 22:50

Atrapo, děkuji za doporučení, ještě to zvážím. Je dobré si uvědomit, že existují i jiná řešení. Například vybudovat tady minimální stát, který se nám nebude $rat do našich záležitostí.

Pochopitelně, v naších krajích je zvykem domluvit se na podmínkách platby předem, a měl by na to myslet především poskytovatel služeb, protože zákazník je ne vždy finančně a daňově gramotný. Stačí se zeptat, jestli je to cena s nebo bez DPH a jestli by to bez DPH šlo :idea:
Joezbrna
Nadšenec

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 18. 11. 2013 10:51

Jooo, braní peněz bez dokladu je podstata šedé ekonomiky. Ta přitom živí velkou část našeho kocourkova a běda, pokud na ní nepřistoupíte!! Hned po vás jde exekutor, ačkoli žádný doklad neexistuje. Někdo tu zmínil, že živnostníci také chodí k felčarům. K nim v podstatě musíme všichni, jinak budeme mít kádrový škraloup, který kdysi dávali jen komouši a dneska se toho zhostili právě felčaři. Zkuste jim nezaplatit poplatek za vyšetření. To je úplně stejný, jako po nich chtít řádný účetní doklad o jeho zaplacení. Jako doklad dostanete dopis od exekutora. Běda pacošovi, jehož lapiduch má bordel v účetnictví! Ještě k tomu parazitování - proč se stád brání povolit *****? Protože každá rozumná ***** se schová pod svýho pasáka, který bere jen polovinu z toho, co vyšlape. Náš stád bere přímo kolem půlky příjmů jako pasáci a nepřímo další třetinu až půlku z útraty ve spotřebních daních a daních z daní a daně z předané hodnoty a poplatky, příplatky...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 11. 2013 11:26

KOSŤA KOSTIČ píše:Jooo, braní peněz bez dokladu je podstata šedé ekonomiky. Ta přitom živí velkou část našeho kocourkova a běda, pokud na ní nepřistoupíte!! Hned po vás jde exekutor, ačkoli žádný doklad neexistuje.

Nějak jsem to nepochopil ...... necháš si bez dokladu třeba vyčistit komín a jde po tobě exekutor ? Na které planetě ?
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 18. 11. 2013 14:31

Akciový Klokan píše:
KOSŤA KOSTIČ píše:Jooo, braní peněz bez dokladu je podstata šedé ekonomiky. Ta přitom živí velkou část našeho kocourkova a běda, pokud na ní nepřistoupíte!! Hned po vás jde exekutor, ačkoli žádný doklad neexistuje.

Nějak jsem to nepochopil ...... necháš si bez dokladu třeba vyčistit komín a jde po tobě exekutor ? Na které planetě ?

No spíše měl napsat " nepožádáš svého lékaře po vyšetření o daňový doklad" (kdo z nás to udělá? ) a za rok ti bude bušit na dveře exekutor ...
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 11. 2013 18:23

A ten exekutor by mel busit z jakeho duvodu?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 11. 2013 19:19

S474N píše:A ten exekutor by mel busit z jakeho duvodu?

To nechápeš ? Ten obvoďák má někde poznamenaný, že ti letos sebral již třetí slepý střevo (pojišťovna ráda zaplatí) ale regulační poplatek jsi zaplatil jen dvakrát :D
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 18. 11. 2013 22:31

A o tom to právě je. Třeba na mě si felčar píše prášky, který ve spojení s kamarádíčkem v lekárně prodá dál. Dokonce za mě platí i poplatky za vyšetření a za recepty. Kdyby ne, provalilo by se to vcelku rychle. Jsem zvědav, kolik si toho v poslední době zase napsal, až se k tomu dostanu, musím ho zkontrolovat.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lobogoj 19. 11. 2013 07:08

Takze jsi vlastne spolupachatelem anebo minimalne ucastnikem trestneho cinu podvod, kdyz o tom vis a hrozi ti stejna trestni sazba jako jemu.
lobogoj
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka