Dohoda kolikrát?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hacik1 30. 12. 2015 16:33

Ahoj, kolikrát po sobě se můžu nechat zaměstnat na DPP u jednoho zaměstnavatele ? Smlouvu mám vždy do 31.12.na jeden rok....díky.
hacik1
Diskutér

Odeslat příspěvekod bures2 1. 1. 2016 14:54

Ahoj, nikdy jsem o žádném omezení neslyšel, takže si myslím, že nekonečněkrát. Jen můžeš za rok odpracovat jen 300 hodin (nejde prodloužit další dohodou) u jednoho zaměstnavatele. A nepřispíváš si na důchod (obvykle).
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hacik1 1. 1. 2016 16:07

No já jsem právě našel toto, ale nevím, zda se to vztahuje i na DPP:

zákon č. 262/2006. Sb., zákoník práce,
§ 39
Pracovní poměr na dobu určitou
(2) Doba trvání pracovního poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami nesmí přesáhnout 3 roky a ode dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou může být opakována nejvýše dvakrát. Za opakování pracovního poměru na dobu určitou se považuje rovněž i jeho prodloužení. Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba 3 let, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami se nepřihlíží.
hacik1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 1. 2016 16:12

DPP opravdu není pracovní poměr na dobu určitou. Kdyby byla, tak by se tak i jmenovala.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 1. 2016 16:15

Tebe mají zajímat jen § 74 a násl. a tam se dočteš, že žádné omezení co se týče počtu smluv není.
U jednoho zaměstnavatele můžeš mít neomezeně DPP, klidně každý den novou, jen nesmí součet být větší než 300 hodin v kalendářním roce (tj. od 1.1. do 31.12.). I pokud máš smlouvu na celý rok, tak klidně můžeš mít další smlouvy na jiný druh práce, ale součet za všechny smlouvy nesmí přesáhnout 300 hodin u 1 zaměstnavatele.
Nicméně bych byl opatrný a přistupoval k tomu rozumně, kontroloři ze sociálky nejsou blbí, jestli programuješ "300 hodin ročně" za sazbu 3000 Kč/hod, tak to ti asi nesežerou. Také nezapomeň, že z odměny nad 10 tisíc měsíčně se odvádí SP, ZP a nemocenská
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2016 19:18

astrapa: jenze ono neni dulezite, jestli si nekdo neco mysli nebo jestli to muze i nejak dokazat :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 1. 2016 20:16

Jak to myslíš?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 1. 2016 14:48

Ze je uplne jedno co ti kdo sezere nebo co si mysli, dulezite jsou ty veci, ktere se daji prokazat :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná