Zdražovalo se u vás kvůli EET?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Zdražovalo se u vás kvůli EET?
Ano. 24 %  75%  [ 24 ]
Ne. 8 %  25%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 32

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 12. 2016 23:28

opasino píše:Ať mi někdo vysvětlí, co je to za velké náklady navíc, když mají snížené DPH a pořízení EET stojí do 5 tisíc Kč, ale lze jej odečíst z daní. To jako např. ty stvrzenky co lezou z EET??? Nebo ten internet, který stejně cca 70% hospod už mělo (a lze opětovně dát do nákladů)???

Už jsem tady dlouho nebyl a zase sem dlouho nepůjdu, takže je pro hovado oposuma:

Drtivá většina vesnických hospod, kde nevaří, DPH neplatila, takže nějaká snížená DPH je jim u *****. Nějaké dětské EET možná stojí pod 5 kKč, ale je naprosto k hovnu a hospody si budou muset pořídit něco jiného, stačí si přečíst články za cca posledních 14 dní. Odečtení z daní se týká pouze fyzických osob. 70% vesnických hospod opravdu žádný internet nemělo a většinou tam mají s bídou nejpomalejší internet. A aby někdo mohl něco dát do nákladů, tak si na to musí nejdřív vydělat. Což blbci, kteří znají vesnici z vysílání TV zHovn@ a vědí o ní to, že tam štěkají psi a kokrhají kohouti, kteří tím ruší náplavy z Práglu, nikdy nepochopí. Tak sni dál svůj dál svůj vlhký sen o Jánošíkovi Burešovi, *****ý oposume.

-- 13. 12. 2016 00:30 --

Pro autora ankety:
Doplnil bych tam možnost: "U nás šla hospoda kvůli EET do *****". Asi by to mělo dost hlasů.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 13. 12. 2016 00:10

Konecne ten dlouhodobe nejchytrejsi z nejchytrejsich tady na SF postnul prispevek s opravdvou hodnotou, bravo. :tleskani
opasino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powlcz 13. 12. 2016 08:11

Blbec.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 13. 12. 2016 08:33

Ano zdražovalo. Zatím neznám jediného slušného člověka, který by EET podporoval. Závist je bohužel silná a na tom politici úspěšně staví.

Takže reálné výsledky:

- cíl otrávit malé podnikatele a vytáhnout jim z kapes peníze splněn
- řada malých hospod zavřena (já vím konkrétně o třech, z toho dvě na vesnicích)
- cena pro zákazníka se ve velké většině případů zvýšila (např. včera v bistru zdražení o 18% za menu, v restauracích cca 10-15% a jen v jednom případě stejná cena celý rok)
- stát i kdyby byl v mírném plusu, tak jen o to víc rozkrade a utratí za blbosti

Ale závistiví a frustrovaní jedinci budou mít radost. Sice zaplatí víc, ale aspoň nebude mít soused z hospody tolik.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 12. 2016 08:53

Presne zavist! To tu rikal taky kolega v praci, hele platim dane proc by nejakej podnikatel je platit nemel? Konecne bravo, tam se ukazuje kdo smelil a neplatil tak nyni narika, zdrazuje, zavira.
Jenze lidi jsou tak blby...me je treba putna co kde podnikatel smelil, pro me je podstatna cena! :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod czhunter 13. 12. 2016 09:01

Restaurace kam chodím (cca 5 různých, 3 pravidelně, 2 méně pravidelně) nezdražily.

Také všechny už dávno mají nějaký typ elektronické pokladny.
Když jsem se ptal, co pro ně znamená EET tak mi obsluha říkala, že nic - z jejich pohledu to funguje úplně stejně jako předtím - a kdesi hluboko v tom systému je nějaká změna, díky které to odesílá data kamsi.

Není to reprezentativní vzorek (také to nejsou žádné "pajzly"), ale i tak to je.

Tím nehodnotím jestli je EET dobré nebo ne, ale zřejmě to není žádná katastrofa - stejně jako nebyla žádná katastrofa zvýšení DPH, oddělení kuřáckých prostor, zákaz kouření přes obědy, kolkování alkoholu ... a vůbec všechny ty věci, kvůli kterým hospodští říkali, že teď už URČITĚ všichni zkrachují, protože TOHLE je poslední kapka.
EET je jenom další z tisíců "posledních kapek", které na střídačku dostávají od vlád, ať už ODS, ČSSD, TOP09, ANO ... vlastně to skoro budí dojem, že celý svět se spikl proti hospodským a zdravotníkům (to jsou skupiny mající furt nějaké problémy), ač dle výběru daní víme, že tu párty tady platí někdo jiný ...
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 13. 12. 2016 09:09

Podniky bez přímého dozoru majitele mají pokladny dávno. Včetně kamer v kuchyních a skladech. Oko a evidence příjmu byly a jsou a klíčovým prvkem. Protože se ztrácejí jak peníze, tak zboží. Tam změna fakt není postřehnutelná.

Druhá věc je, co se s účtenkama dělo a co se s nima dál bude dít. Je veřejným tajemstvím, že se přiznávalo 50%. Proto taky menu stály tolik, co stály.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod powlcz 13. 12. 2016 12:07

Nevím, jako někde jsem na fotce viděl menu v centru Prahy za 69,- to jsou prostě idioti ti podnikatelé. Nikdo k nim nechodí, tak konkuruje extrémní cenou, protože i tak se mu to vyplatí. (menu v ceně nákladů x2 (místo x3.21), které stejně nejdou do systému)

Ale já nevím, menu za 125,- zase tak moc nízko není.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 13. 12. 2016 12:36

Jen bych poznamenal, že už jsme si z našich daní jeden systém na kontrolu daní pořád platili. Jiná věc je jeho efektivita, kdy samozřejmě i státním zaměstnanců na FÚ běží slušný plat a stejně jako na ostatních úřadech to mají v podstatě na háku.

Teď si tak budeme platit druhý kontrolní systém zvaný EET, ve kterém bude na částečný úvazek zaměstnáno několik se tisíc lidí, který znamená několik set tisíc zařízení, několik set tisíc připojení k internetu a několik desítek milionů promrhaných hodin ročně.

Opravdu super budoucnost.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod MarekVach 13. 12. 2016 13:14

Tady na periferii máme 2 slušné hospody a zdá se mi, že za poslední rok zdražily obě tak cca ve 3 vlnách (ne najednou), ve výsledku mi přijde, že meníčka jsou dražší tak o 10-15 %, než před rokem a jídla z jídeláku zdražily snad ještě víc, tam možná i o 20 %. A jestli je to kvůli EET, tak já si myslím, že spíše ano. Respektive možnosti jsou asi jen dvě. Buď to šmelili a teď kvůli EET to musejí přiznávat a tím pádem zdražují anebo to dělali poctivě a nyní zdražují kvůli tomu, že zdražují všechny hospody kolem nich prostě proto, že si to můžou dovolit, jsou konkurenceschopní a tak nyní zvyšují své zisky. Ale ta první možnost mi přijde mnohem pravděpodobnější.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 07Petr 13. 12. 2016 14:20

Třeba tady to jede dál http://www.gastrokarlin.cz/ za 72,- Kč/ za menu. Holt někdo umí.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 13. 12. 2016 14:54

Gastro jsem měl rád, ovšem je to pořád jen jídelna.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod drajan 24. 12. 2016 09:18

ne, u nás máme zavřeno...
drajan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pecuch 24. 12. 2016 12:33

S474N píše:Pecuch a dostal si tam uctenku?

NE
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karelcz 25. 12. 2016 17:07

Krušovická chalupa v Praze u metra Vyšehrad zdražila druhý den jídlo o 20%, pivo zůstalo stejné. Již několik let nabízejí wi-fi zdarma. Účtenky začali vydávat po 14 dnech.
Karelcz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků