Platba daně z příjmů kartou

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomason87 27. 12. 2016 16:12

Chci se zeptat, jestli náhodou někdo neví, zda daň z příjmů za letošní rok půjde platit kartou, jak bylo slibováno?
Případně má někdo zkušenost s platbou daňovou složenkou - dá se uhradit na poště kartou?
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 12. 2016 16:15

jakékoliv složenky platit kartou jednou. Ale šel by trik - pošleš si sám sobě dobírku a jako číslo účtu příjemce uvedeš finanční úřad (včetně potřebného variabilního a specifického symbolu). Blbé je, že nemáš jak ověřit že peníze skutečně dorazily a pátrat po ztracené zásilce jde max rok po odeslání, kdežto na vymáhání dlužných daní jsou 3 roky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ency 15. 1. 2017 22:07

Ale jde, muzes mit zrizenou Danovou infromacni schranku a tam pak vidis, co a jak se pripsalo a jaka dan je predepsana.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 1. 2017 22:29

A co platba kartou přímo na finančním úřadu? Existuje něco takového?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 15. 1. 2017 22:58

Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 16. 1. 2017 01:23

Ale jde platit složenkou, takže na poště, kde berou karty, by to mohlo jít. Zajímalo by mě, jestli náklady ponese pošta nebo fin. správa.
http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a- ... -2016-7149
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 1. 2017 09:40

Samotná složenka kartou zaplatit nejde
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 1. 2017 10:02

To by byla bomba. 8-D
osobne2
Diskutér