Zonky zdanění

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod XLADI 26. 1. 2018 07:24

Ahoj, rok se sešel s rokem a u Zonky je změna a jako vloni kdy jsem to pochopil jsem nyní ztracen.
Vloni vygenerovali zabulku splacených investic které jsem danil. Letos píšou něco o změně a upřesnění.

Nejsem z toho moudrý, dřív se danily zplacené ten konkrétní rok a letos píšou.

Dle vyjádření Generálního finančního ředitelství příjem z Participací, za předpokladu, že se nejedná o příjmy z podnikání, podléhá zdanění jako ostatní příjmy podle § 10, Zákona č.586/1992 Sb., o daních z příjmů. V souvislosti s tím vám může vzniknout povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmu.

Kdy vaše příjmy z Participací podléhají zdanění? Zdanění příjmy podléhají v okamžiku, kdy součet vašich příchozích splátek z půjček bude větší než prostředky, které jste do nich v rámci Participací investovali (počáteční hodnota investice plus investorské poplatky).

Daňové přiznání se obecně podává do 31. března. V případě, že daňové přiznání za vás podává daňový poradce, stačí jej podat do 30. června.


Tedy reálně bych neměl danit zatím nic, protože moje nesplacená investice je víc než mi doposud přišlo.

Příklad:
mám investováno 10000 poplatky které se započítají řekněme 500 celkem tedy 10500
Za rok mi přiteče 6000 tudíž tam mám stále 4500 neměl bych danit tedy nic. ASI
druhý rok investovat nebudu poplatky taky 500 plus 4500 zbytek. Přijde mi 6000 a zisk by byl 1000. Ten by se měl zdanit.

Pokud jsem to pochopil správně, jen doložím příjmy a výdaje investice a když to bude jako ten 1 rok tak nebudu nic danit.

Pochopil jsem to správně, nebo je to jinak?
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TnT2 26. 1. 2018 09:14

Ahoj, je k tomu čerstvý návod, kde je problematika zdanění podrobně popsána.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod XLADI 26. 1. 2018 09:57

Super už chápu. To je dobře popsané. Za minulý rok jsem danil 36 korun, tak to asi odečítat nebudu, nebo kdyby to bylo už přepočtené v novém výpisu. Ještě se rozhodnu. Hlavně že je jasno :-)
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 26. 1. 2018 11:10

Mě by spíš zajímal Mintos, kde se tomu neříká participace, ale odkup části pohledávky.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fyluta84 7. 2. 2018 09:18

Mě by spíše zajímalo, když teda jsem v tom "minusu" jestli je nutné něco vůbec vyplňovat a když si myslím, že ano, jaký list mám vyplnit..
našel jsem - priloha-c-2-k-priznani-k-dani-z-prijmu-fyzickych-osob-2017

a pokud mě to dělá zaměstnavatel, tak si to budu muset asi nějak celý přepsat, protože mně napsal, že on s paragrafem 10 nedělá.. , tak jsem našel tu přílohu.

OTÁZKA zní, jestli mám k daňovému přiznání od zaměstnavatele dodat tu to přílohu a tím to hasne ? ...
dík
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JPT666 18. 2. 2018 12:20

Pokud jsi zaměstnaný, tak si musíš udělat přiznání sám, pokud byl příjem (vrátilo se ti od Zonky a jiných podobných a klidně můžeš být i v mínusu) víc než 6000 Kč (i s jistinama). Pokud nebyl, tak to nemusíš řešit a může to podat zaměstnavatel jako vždycky a nic neřešíš).
JPT666
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron