Daňový doklad nad 10.000,-Kč s DPH pro fyzickou osobu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vrty 3. 7. 2018 15:44

Zdravím,

ať hledám kde hledám, nikde se nemohu dopídit toho, jestli když vystavuji daňový doklad na soukromou osobu (fyzickou osobu nepodnikající) a přesahuje 10.000,-Kč s DPH, jestli je potřeba doklad opatřit hlavičkou?

Nějak si nevybavuji, když nakupuji v Tescu a nebo v Ikei a nákup se přehoupne přes 10.000,-Kč, že by po mě chtěli občanku, aby na dokladu mohli uvést hlavičku?

Předem díky za odpověď..
iPhone X
vrty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 4. 7. 2018 07:08

viz § 28 odst. 1 zákona o DPH
(1) Plátce je povinen vystavit daňový doklad v případě
a) dodání zboží nebo poskytnutí služby osobě povinné k dani nebo právnické osobě nepovinné k dani, s výjimkou plnění osvobozených od daně bez nároku na odpočet daně,
b) zasílání zboží do tuzemska s místem plnění v tuzemsku,
c) dodání zboží do jiného členského státu, na které se vztahuje osvobození od daně s nárokem na odpočet daně,
d) přijetí úplaty, pokud před uskutečněním plnění podle písmene a) nebo b) vznikla povinnost přiznat daň nebo přiznat uskutečnění plnění ke dni přijetí úplaty, nebo
e) uskutečnění plnění podle § 13 odst. 4, s výjimkou § 13 odst. 4 písm. c), nebo podle § 14 odst. 3, s výjimkou § 14 odst. 3 písm. c).


Písmena b) a c) jsou jen vůči zahraničí. Písmeno d) jsou daňové doklady ze zálohy. Písmeno e) jsou (řekněme) speciality. A pod písmenem a) fyzická osoba nepovinná k dani není.
Takže daňový doklad podle zákona o DPH vůbec nevystavuješ, tudíž ani nemusí splňovat jeho náležitosti.
Samozřejmě je potřeba mít na zřeteli občanský zákoník, živnostenský zákon, zákon o evidenci tržeb a zákon o ochraně spotřebitele, dle kterých doklad vystavit musíš. Ale tak nějak tuším, že v žádném z nich není povinnost uvést odběratele.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfie deyes 9. 12. 2019 11:58

We offer professional thesis writing services from highly-trained and experienced writers. There is a number of reasons you might want help with this critical writing project and we focus on what can be done to help you find success.

Top essay writing service UK provides quality professional essay writers online at reasonable prices order now and avail my UK best essays services.

The assignment writing service UK provides assignment help online; our best and professional assignment writers deliver on time and plagiarism free work.

Avail coursework help from professional writers at Exclusive Writer UK, Genuine and affordable coursework writing service supporting students to ace their Grades.
alfie deyes
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků