Jsem student a chci založit SRO

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lukamodric11 8. 10. 2018 08:15

Dobrý den, v tuto chvíli jsem student a mám živnost, kterou bych chtěl zrušit a následně založit s.r.o. Mé dotazy jsou:


1) Když už nebudu mít živnost, nemusím podávat daňové přiznání na mé IČO? Daňové přiznání k dani z příjmu podávám pouze za tu právnickou osobu?
2) Chtěl bych sro založit v lednu 2019, daň z příjmu zaplatím naráz až v roce 2020?
3) Zdravotní pojištění za mě hradí škola, soc. nehradím - je lepší se u sebe zaměstnat na DPP do 10 000 Kč, abych nemusel v budoucnu platit ta pojištění? Lze to vůbec takto?
4) Když budu kupovat věci z Číny do 22 eur, musím mít JSD, nebo stačí výpisy z účtu do učetnictví?
lukamodric11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 10. 10. 2018 01:10

1. dp za rok 2018 na fyzickou osobu, kdy skončí ičo je jedno, pokud bude ičo na právnickou v lednu tak bez dan. přiznání.
2. z příjmu dle účetnictví co vyjde nejdříve 2020, pokud nebudou větší obraty
3. sro má nějaký obor činnosti - má nějaké příjmy a má také výdaje. ty budeš jako fyzická osoba dělat pro svoji právnickou firmu co ? stejnou činnost - obor ?
první je odměna jednatele do 2499 Kč se sepsanou smlouvou, potom bych si našel články jak zaměstnat sám sebe ve své firmě a pak pro objasnění zašel se poradit s nějakým dan.poradcem, at ti vysvětlí všechny paragrafy co ti hrozej, a co dalšího hrozí od těch kterých úřadů.
nakonec třeba skončím u toho že zaplatíš 19 ze zisku a tvůj zamýšlený zisk zdaníš ještě jednou a to 15 procenty.
4. a jestli je celý business založený na dovozu věcí s číny a prodej přes aukro, bazoš... tak se poptej někoho kdo v tom dělá, jak se užíví, jak to daní, jestli náhodou není ve trátě či nemá xx zboží naskladněno. hlavně by to chtělo vědět jaká je i konkurence.

jinak pokud bys chtěl dělat přeprodej, jde to i na zboží z Evropy, marže tam jsou slušný , kousek vedle nás jsou větší trhy a tam jsou určo nižší ceny. akorát je třeba na to nějakej menší kapitáll.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 13. 10. 2018 10:51

Mohu se zeptat na důvod proč zakládáš s.r.o.

Já že na tom setsakra proděláš. Abys mohl vykonávat činnost onoho s.r.o., tak budeš muset mít alespoň zaručenou mzdu dle zákoníku práce a z té odvedeš zdravotní a sociální pojištění (byť jsi student).
Navíc dvakrát víc papírování.

Pokud jsi OSVČ tak jím zůstaň - alespoň do doby, než dokončíš studia / bude ti 26 let.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků