Daňové přiznání (akcie) - příjmy a výdaje, zisky a ztráty

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pavokrma 9. 3. 2019 14:44

Zdravím, do daňového přiznání bych měl uvést své příjmy z prodeje akcií a výdaje na jejich nákup.

Můj problém spočívá v tom, že snadno zjistím rozdíl mezi příjmy a výdaji, tedy ztrátu nebo zisk, ale zjištění výše příjmů a výdajů by pro mě bylo podstatně náročnější (vzhledem k množství transakcí, navíc v různých měnách). Můj broker mi v ročním přehledu uvádí pouze zisky a ztráty; vidím, že moje ziskové obchody měly zisk X a moje ztrátové obchody měly ztrátu Y. Říkal jsem si, že bych do přiznání uvedl právě X jako příjem a Y jako ztrátu. Na výši mojí daňové povinnosti to nebude mít vliv, protože z hlediska výše daně je stejně rozhodný zisk/ztráta.
Kdyby se chtěl daňový úřad někdy v budoucnu v tomhle šťourat, co by mi hrozilo, když daň jako taková bude skrze uvedená čísla vypočtená dobře?
Ještě poznámka na závěr: Vím, že jsou limity pro to, kdy se přiznání ohledně akciových transakcí nemusí podávat, ale do těch limitů se nevlezu.
pavokrma
Kolemjdoucí