Jak na daně z internetu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Suman123 13. 7. 2019 09:51

Ahoj všem,

začal jsem vydělávat kolem 10 000 měsíčně psaním recenzí a publikováním pro můj blog, ale peníze nepřichází z reklamy, ale od zprostředkovatele se sídlem v americe na paypal a následně případně na můj účet.

Zároveň jsem OSVČ, ale nemám ponětí, jestli se takováhle činnost počítá protože ji de facto nevykonávám svým jménem ale víceménně anonymě.

Někde jsem četl, že něco takového se platí jako DPH, někdě zase že na OSVČ. Pro mě by bylo určitě lepší OSVČ, protože můj příjem je celkově nízký a případné bych si i něco mpohl strhnout z daní.

Jak se takováhle situace řeší?

Díky za odpovědi.
Suman123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 14. 7. 2019 09:52

1. DPH - pokud ti peníze chodí z USA, tak DPH řešit nemusíš. Pokud by chodily z EU, tak se automaticky stáváš identifikovanou osobou a musíš podávat přiznání (ale daně z toho žádné neplatíš). Pokud bys sis platil reklamu od Facebooku či Googlu, tak se taky stáváš identifikovanou osobou, ale v tomto případě odvádíš DPH z hodnoty přijatých služeb.

2. Daň z příjmů - ano je to příjem z podnikání. Příjmem již je příchod peněžních prostředků na PayPal.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suman123 14. 7. 2019 11:30

Díky moc za odpověď.

Ještě k tomu mám jeden dotaz:

protože nevím, jak často a jestli vůbec z toho budu nějaké peníze vydělávat, musím být přihlášen jako OSVČ celý rok, nebo stačí být přihlášen v měsících výplaty, tedy v měsících kdy mi přijdou pěníze na paypal?
Suman123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 14. 7. 2019 19:58

Psal jsi, že OSVČ jsi. Tak jsi nebo nejsi?
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suman123 14. 7. 2019 20:21

Jsem, ale pracuji nárazově a často se mi nevyplatí platit ty 3 tisíce navíc.
Suman123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 16. 7. 2019 20:11

Takže se pořád přihlašuješ a odhlašuješ?
Rop
Diskutér