Narok na danovou slevu.

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod genderbee 26. 7. 2019 12:54

Zdravim,
mam narok na danovou slevu 2070kc, kdyz jsem podepsal, ze neuplatnuji slevu na sve dite? Nesouvisi to spolu nejak? Ve vyplatnim listku jsem danovou slevu totiz nenasel.
Diky moc za odpoved.
genderbee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 26. 7. 2019 19:08

A co jsi zaškrtl v prohlášení k dani? Je to hned první kolonka. A taky kdy jsi podepisoval prohlášení k dani a od kdy jsi zaměstnán?

Jinak nárok na slevu máš, pokud jí neuplatňuješ u jiného zaměstnavatele.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 26. 7. 2019 20:03

A případně také, pokud jsi byl předtím zaměstnán u jiného zaměstnavatele, tak do kdy jsi byl zaměstnán u něj? (Uplatnil jsi slevu na stejný měsíc u předchozího zaměstnavatele?)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod genderbee 27. 7. 2019 00:26

Zamestnan jsem jen u jednoho zamestnavatele, od dubna tohoto roku. V prohlaseni (ten ruzovy papir?) jsem zaskrtnul, ze uplatnuji slevu na dani. Takze to bude nejspis chyba na strane mzdove ucetni u zamestnavastele, ze?
Nicmene mam jeste dohody o provedeni prace u jineho zamestnavatele, ale to s tim nesouvisi? Tam jsem nic nepodepisoval, jen tu dohodu.
Diky.
genderbee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 27. 7. 2019 10:47

A máš to každý měsíc (tedy ve mzdě za duben, květen i červen), nebo jen v jedné z nich?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 27. 7. 2019 12:46

genderbee: Řekněte si zaměstnavateli o spojení (telefon nebo adresu) na jeho mzdovou účetní a vysvětlete si to s ní. Nezapomeňte si při hovoru s ní přichystat výplatní pásky, abyste se mohli bavit věcně a konkrétně. Tak to vyřešíte nejrychleji.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod genderbee 29. 7. 2019 10:16

Zdravim,
tak to nemam ani v jedne vyplatni pasce, tu danovou slevu 2070 Kc. Podle tohoto mam na to narok.
https://www.penize.cz/kalkulacky/vypoce ... -mzdy#mzda

Znamena to tedy, ze chyba je na strane ucetni? Zapomnela zadat do systemu, ze si zadam o danovou slevu? Nebo jsem podepsal neco, co mi to muze ovlivnit? Podepisoval jsem jen, ze si nebudu zadat o slevu na dite za tento rok, ale jinak nic. Pokud bych toto nepodepsal a zazadal o danove zvyhodneni na deti, tak bych prece jeste dostal 1267 Kc navic, ne? Na tu danovou slevu mam narok tak jako tak, ne?

Diky.
genderbee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iglooo 29. 7. 2019 11:35

A slevu na dítě na výplatních páskách máš? ;-)

Nejjednodušší by opravdu mělo být, když se zeptáš přímo své mzdové účetní...
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod genderbee 29. 7. 2019 21:18

Slevu na dite nemam, kdyz jsem podepsal, ze se ji vzdavam. Zeptam se primo u nas, tak snad se to vyresi.
Diky vsem.
genderbee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ninaa 29. 7. 2019 21:36

genderbee: Musíte se zkontaktovat přímo se mzdovou účetní, která mzdy zpracovává a která má u sebe váš vyplněný formulář Prohlášení. Nestačí se ptát pouze zaměstnavatele, toho musíte přimět, aby vás s tou mzdovkou přímo spojil, nikdo jiný nevidí, co doopravdy na formuláři je zaškrtnuto a podepsáno.
Pro kontrolu propočtu mzdy, i se základním vysvětlením, je lepší tento web:
https://www.vyplata.cz/vypocty/vypocet- ... yform=true
Ninaa
Diskutér