Daň z příjmu OSVČ

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 20. 1. 2020 19:31

To se divím.
Hele, když už jsi prásknul profesi, tak bych se potřeboval na něco zeptat :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 27. 1. 2020 14:47

Mám dvě datovky a díky portálu ovčana nemusím řešit trezor ani jinou apku... jen si vyberu který úřednický blábol archivovat a je to. Navíc slučuje obě datovky a mít jich víc, sloučí všechny.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 7. 2. 2020 02:16

Rop píše:Datová schránka? Zřízeno za 10 minut, zdarma a na vždy.

Tady si dovolím malé doplnění. Doba pro zřízení se pohybuje možná od 10 minut po půl hodinu v závislosti na šikovnosti pracovnice. Dále se lze dočkat i odpovědi "Tohle na naší poště nejde, musíte na hlavní poštu."
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 7. 2. 2020 04:30

Na poště? To se už nezřizuje na MěÚ?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 7. 2. 2020 18:39

paty07 píše:Tohle na naší poště nejde, musíte na hlavní poštu.
Na poště je možné zařídit i živnost. Ale ještě nevím o nikom, kdo by si jí tam zařizoval. Zařizovat si datovou schránku na poště je dobrovolné páchání harakiri. Problém není v systému datových schránek - problém je paní za přepážkou.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod ab84 7. 2. 2020 20:16

Tunely s kamerami v Praze. Když máš auto k podnikání a datovou schránku, jakákoli pokuta přijde v rámci několika dní od přestupku přímo do datové schránky (zpravidla 600 Kč). Když máš auto mimo podnikání, tak pokuta často vyšumí (složenka do schránky nepřijde)... Za mě tedy nebrat datovou schránku, pokud máš auto v účetnictví, toliko moje zkušenost.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 7. 2. 2020 20:26

To je blbost, ty kamery, to je automatizovaný systém, s fotkou to automaticky vytvoří a pošle výzvu k úhradě pokuty, je úplně jedno, jestli poštou nebo datovou schránkou, účinky jsou stejné.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 8. 2. 2020 10:57

Souhlas. Dokonce v době zavedení datových schránek pro spoustu měst byla datová schránka "pachatele" docela oříšek a spoustu pokut nerozdali jen z toho důvodu, že nesprávně doručovali.
Rop
Administrátor

Předchozí stránka