Srážková daň z bankovního vkladu x daňové přiznání

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dana2000 22. 11. 2020 19:40

Dobrý den,

jsem studentka, nemám žádný příjem kromě úroků z bankovních vkladů. Z těchto úroků mi banka automaticky strhává srážkovou daň ve výši 15%.

Ráda bych podala daňové přiznání a uplatnila si celou slevu na dani na poplatníka, tj. 24.840 Kč ročně. Jakým způsobem mám postupovat, aby mi vzhledem k uplatňované slevě na dani byla vrácena bankou sražená srážková daň? Je to vůbec možné?

Děkuji za pomoc.
dana2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 22. 11. 2020 20:35

Není to možné. Srážková daň z bankovních úroků je konečná.
Zahrnutí srážkové daně do přiznání lze jen z výher a tombol a z příjmů na DPP. Viz § 38g odst. 3, § 36 odst. 7, § 6 odst. 4 a § 10 odst. 1 písm. h) bod 1 zákona o daních z příjmů (nutno číst v tomto pořadí) :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků