Podání daňového přiznání i když je 0?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 11. 12. 2020 16:11

To je omyl. Předmětem daně z příjmů není jen pár věcí - viz § 3 odst. 4 zákona o daních z příjmů.
Vše ostatní je předmětem daně z příjmů (včetně třeba daru od rodičů), jenom něco z toho je osvobozeno (třeba právě ten dar od rodičů). Ale i osvobozené příjmy se musí hlásit, a to v případě, že přesáhnout 5 mil. Kč.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 11. 12. 2020 16:22

Existuje tedy vůbec občan ČR, který není poplatníkem daně z příjmu fyzické osoby?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radilka_1 11. 12. 2020 19:44

Viz. předchozí stránka: § 2, odst. (2) - 586/1992 Sb. Zákon o daních z příjmů
(2) ...Daňoví rezidenti České republiky mají daňovou povinnost, která se vztahuje jak na příjmy plynoucí ze zdrojů na území České republiky, tak i na příjmy plynoucí ze zdrojů v zahraničí.

A pokud je to moc složitá věta k pochopení, tak: Osoby bez jakéhokoliv zdroje příjmu, třeba děti, pokud nemají brigádu.
Radilka_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hgfdsa 11. 12. 2020 20:07

To je přece blbost podle vašich výkladů zákona, děti žijí z toho, co jim dají rodiče a dar je také zdanitelný příjem, jak už psal Rop.
8-P

Rop píše:To je omyl. Předmětem daně z příjmů není jen pár věcí - viz § 3 odst. 4 zákona o daních z příjmů.
Vše ostatní je předmětem daně z příjmů (včetně třeba daru od rodičů), jenom něco z toho je osvobozeno (třeba právě ten dar od rodičů). Ale i osvobozené příjmy se musí hlásit, a to v případě, že přesáhnout 5 mil. Kč.


Takže se ptám znovu, existuje v ČR občan ČR, který není poplatníkem daně z příjmu fyzických osob? Děti už jsme spolehlivě vyloučili.
:D
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 11. 12. 2020 21:30

Pravděpodobně není. Tak je ten zákon postaven. Pokud novorozenec dostane darem od rodičů zlatou kolébku za víc než 5 mil. Kč, tak musí (prostřednictvím svých zákonných zástupců) to ohlásit na berňák.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků