Prijem z pohľadávok

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod prvocisla 12. 12. 2020 20:33

Dobry den, podnikam v malom ako fyzická osoba s pohľadávkami (nakup pohľadávky za povedzme napr. 100€ , následne vymozem napr. 1000€) , a chcel by som na dany účel zalozit spoločnosť v zahraničí tak aby som sa dostal na nulové zdanenie a vedel jednoducho tie prostriedky dostať z firmy k sebe napriklad cez bankový účet výberom z bankomatu a podobne.
Moja predstava je ze by som svoje pohľadávky postúpil na danú spoločnosť a ta by ich nasledne vymahala vo svojom mene s tým ze ja by som mal plnú moc tej spolocnosti ako aj prístup do jej elektronickej schranky aby som následne mohol robiť podania v mene tej spolocnosti (zaloby na sud, návrhy na vydanie poverenia na exekúciu, a pod. ). Tieto všetky podania by som si robil sam. Ide mi o to aby ta spoločnosť mala svoj účet v banke s nulovymi poplatkami. Prijmy na účet by z 99% boli od súdnych exekútorov alebo drazobnych spoločností. Moja otázka znie v akej krajine by ste mi doporucovali zalozit spoločnosť?
Je nutne offshore, alebo viem mat nulove zdanenie aj cez spoločnosť v UK, v Hongkongu, v Delaware? Aká z týchto možností je najlacnejšia ?
Dakujem vopred za odpoveď
S pozdravom
prvocisla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prvocisla 5. 1. 2021 22:42

Nikto by nevedel poradiť?
prvocisla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 6. 1. 2021 09:17

Tak nevim, jestli je to míněno jako recese a nebo vážně? To není jako práce s buzolou.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod prvocisla 6. 1. 2021 15:54

octaviampi píše:Tak nevim, jestli je to míněno jako recese a nebo vážně? To není jako práce s buzolou.

Je to myslene vážne, podnikanie s pohľadávkami je bežné, ide mi o to ako to zoficialnit a zoptimalizovat? Preto sa pýtam?
prvocisla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 15. 1. 2021 22:57

Normálně si zaloz český sro, jestli máš nad 2 miliony zisk tak i akciovku, zaplať si konzultaci s danarem ať ti poradí co dávat do nákladů a jak vybírat zisky z sro
audiobullys
Diskutér