Moje DANĚ

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 2. 2021 12:28

Nemá někdo k tomuto více informací?
https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove ... ro-v-40847
Jak se bude daňový poplatník přihlašovat pokud nemá datovou schránku? Přes bankovní identitu?
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 12. 2. 2021 13:01

Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 12. 2. 2021 13:13

DoubleSix píše:Nemá někdo k tomuto více informací?
https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove ... ro-v-40847
Jak se bude daňový poplatník přihlašovat pokud nemá datovou schránku? Přes bankovní identitu?

Jsem jejich tester, tedy - byl jsem. A veškerá moje časová iniciativa skončila na tom, že k testování po mně vyžadují pevnou veřejnou IP adresu, což s mobilním připojením je trošku složité. Prý je to bezpečnostní prvek požadovaný IBM, se kterým mají smlouvu. Předtím jsme musel projít ověřováním a sami si mě vybrali... Tak jsem se na ně vybodl. Nedohodli jsme se, fakt banda kašparů. Počkám na ostrý provoz a všichni uvidíme.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 2. 2021 13:21

Ninaa: díky moc.

dalich: škoda, kdybys vydržel, už jsme mohli mít přesné informace o tom, jestli je to dobré, nebo to stojí za starou belu :-)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 12. 2. 2021 17:33

DoubleSix: Patová situace. Nemám pevnou IP adresu a bez ní to "nejde". Já chtěl, oni chtěli, ale "nějak to nedopadlo". Prostě stát, no :-)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mimonik 16. 2. 2021 13:05

Njn, ukazkova nechopnost resit zabezpeceni jinak, treba certifikatem :)
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 16. 2. 2021 13:33

Chtít pevnou IP je hodně přes čáru (a to ji teď mám). Další problém je, že státní i bankovní aplikace posílají často informace do desítek sledovacích služeb. Celkově dost katastrofa.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 16. 2. 2021 14:45

S IP adresami je to problém obecně... Já se občas snažím hlasovat v nějaké anketě v Rudém Právu a vždy dostanu odpověď "Už jste hlasoval"... Jejich odborníci jaksi nejsou schopni pochopit, že člověk může být připojen přes proxy poskytovatele třeba i s tisícovkami dalších zákazníků.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 16. 2. 2021 19:20

On nejaky ISP v dnesni dobe pouziva proxy? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 16. 2. 2021 19:50

Sílená IP adresa nebo proxy. Dyť je to jedno.

Navíc se vzdalujeme od tématu ...

Jenom něco z pozice daňového poradce. Datová schránka je jistota. Byla, je a bude. Jiným způsobem daňová přiznání nepodávám.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2021 10:35

Rozhodne to jedno neni. Tak jako svitilna neni baterka nebo tlakova lahev neni bomba.

Proxy a NAT (prave typicky pouzivani u ISP, obvykle kvuli "setreni" s verejnymi IP) jsou naprosto rozlisne veci. Navic proxy muze byt pouzita klidne i u verejne IP.

:arrow: https://cs.wikipedia.org/wiki/Proxy_server
:arrow: https://cs.wikipedia.org/wiki/Network_a ... ranslation

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 17. 2. 2021 12:22

To byla ironie. :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 17. 2. 2021 16:50

Rop: zajimalo by mne, jak moc ironicky bys byl, kdyby nekdo psal nesmysly o danich.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 17. 2. 2021 21:42

Je docela v pohodě, když mu občas napíši nesmysl o daních. Trpělivě vysvětluje. Nikdo není dokonalý.
:nenapadne
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 28. 2. 2021 09:37

Čekám na spuštění portálu mojedane.cz, který měl proběhnout k dnešnímu dni (28.2.21) a po kontrole stránky stále nic. Tak jsem zvědavý, zda to někdo dnes vůbec spustí (skript to asi nebude, když je po půlnoci).
cz01
Nadšenec

Další stránka