Moje DANĚ

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 2. 3. 2021 12:08

astrapa: na stránce https://adisspr.mfcr.cz/pmd/home/prihlaseni-do-dis vyberu E-identita. To mě přesměruje na stránku https://nia.eidentita.cz/, kde vyberu poslední možnost - "Bankovní identita", kde si vybereš buď ČS nebo ČSOB (KB tam zatím není).
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 3. 2021 14:23

DoubleSix: promiň, tvojí odpověď vůbec nechápu. Nemám ČS ani ČSOB. Ale neptal jsem se na přihlášení, to jsem pochopil, že přihlašovat se můžu přes datovku, kterou mám.

Ale pořád nechápu, jestli DIS+ je totéž, co propagovaný systém MOJE DANĚ, nebo jsou to dva projekty,

Protože když jdu na ten web, tak tam nikde nevidím nápis MOJE DANĚ, ale zato tam vidím nápis DIS+

Tak se ptám, jestli to je ono.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 2. 3. 2021 14:43

Mě přijde, že MojeDane a DIS+ je totéž.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 2. 3. 2021 14:54

Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jhypo 2. 3. 2021 23:27

Zkusil jsem si na tom nechat předvyplnit daň z nemovitosti a během dvou minut jsem dostal PDF obsahující ty modré formuláře na všechny byty, co jsem jim během několika let postupně naposílal, s kompletními aktuálními údaji (jak je jedna půlka Prahy dvakrát dražší než druhá jiné obvody), takže za mě spokojenost. Akorát nevím, že tam nejsou různé malé pozemky kolem domů (popelnice, příjezdy apod), co jsem dřív zabil spoustu času vyplňováním, jestli se to schovalo v tom navýšeném koeficientu 1,22 že se z toho už extra daň neplatí, když to funkčně patří k tomu hlavnímu pozemku pod bytovým domem co je v ceně?
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hal82366 3. 3. 2021 09:24

Rop píše:Jenom něco z pozice daňového poradce. Datová schránka je jistota. Byla, je a bude. Jiným způsobem daňová přiznání nepodávám.


Rop: Chystám se letos poprvé podat daňové přiznání elektronicky a chci se pro jistotu zeptat: Ten doporučený postup odpovídá tomu, že v EPO vyplním formulář, uložím jej jako XML soubor a ten odešlu prostřednictvím datové schránky. Rozumím tomu dobře?
hal82366
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dave_no 3. 3. 2021 10:34

Jhypo píše:Zkusil jsem si na tom nechat předvyplnit daň z nemovitosti a během dvou minut jsem dostal PDF obsahující ty modré formuláře

Jak se dá nechat předvyplnit fomruláře? Myslíš načtením souboru? Potřeboval bych se dostat k loňskému přiznání dani z nemovitosti a nikde to tam nemůžu najít.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jhypo 3. 3. 2021 10:42

Jak jsou elektronické formuláře, musí se podat žádost o zaslání údajů (vybrat za který rok), ty přijdou během několika minut a jdou uložit jako PDF nebo nechat vyplnit do EPO.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 3. 3. 2021 16:06

hal82366 píše:Rop: Chystám se letos poprvé podat daňové přiznání elektronicky a chci se pro jistotu zeptat: Ten doporučený postup odpovídá tomu, že v EPO vyplním formulář, uložím jej jako XML soubor a ten odešlu prostřednictvím datové schránky. Rozumím tomu dobře?
Ano.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 3. 2021 23:34

Jhypo píše:...akorát nevím, že tam nejsou různé malé pozemky kolem domů (popelnice, příjezdy apod), co jsem dřív zabil spoustu času vyplňováním, jestli se to schovalo v tom navýšeném koeficientu 1,22 že se z toho už extra daň neplatí, když to funkčně patří k tomu hlavnímu pozemku pod bytovým domem co je v ceně?

Tato změna proběhla už před pár lety a tvá domněnka je zcela správná: pokud k bytu patří i spoluvlastnický podíl nejen na bytovém domě, ale stejně velký podíl i na pozemcích mimo profil bytového domu (tedy typicky cesty, chodníky, trávníky kolem atd), už není třeba tyto podíly na pozemcích uvést v přiznání, je to v tom koeficientu 1,22 (tedy 2% výměry bytu navíc oproti původnímu koeficientu 1,20, který zahrnoval spoluvlastnictví na společných prostorech bytového domu resp. pozemku pod ním skrz navýšení výměry bytu o 20%). Tehdy to FÚ všem automaticky přepočetl a zjednodušil, u většiny bytů to znamenalo změnu výše daně o jednotky/nízké desítky Kč (u mě o 7 Kč). Zjednodušení Přiznání je ale obří, kdo má jen byt a podíl na pozemních kolem domu co k tomu patří, už vůbec nemusí vyplňovat listy pozemků, vše je na listu stavby (bytu) vyřešeno tím koeficientem 1,22 (neboli výměra bytu se navýší celkem o 22% a tím se pokryje vše ostatní co k bytu patří hezky naráz).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Jhypo 5. 3. 2021 15:43

On tam býval problém taky v tom, že i když z kousku pozemku navíc vyšla korunová daň, tak se to zaokrouhlovalo aspoň na 50 Kč nahoru. Že se to vyřeší tou změnou z 1,20 na 1,22 už mi kdysi z finančáku opravovali, akorát jsem myslel, že ty pozemky zůstanou na seznamu ve formuláři, i když bez daně, ale prostě je, byť jednou nahlášené, smazali úplně, což jsem samozřejmě jenom rád - hledat ty vyhláškové ceny orné půdy byla hrůza.
Dále tam přepsali ateliér z kategorie R (bydlení) na Z (ostatní), sazba je stejná, ale při podání mi sami říkali, ať to vykážu jako byt, tak mě překvapilo, že si to zeditovali - jindy mi při změnách v přiznání hlásili, že to neopraví sami, ale musím odkývat souhlas.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 3. 2021 19:17

Hal82366: Já po vyplnění rovnou kliknu na Odeslat, xml se sám odešle přes datovku. Stahovat ho a v dalším kroku ručně odesílat není nutné.
anonymni

Odeslat příspěvekod Rop 9. 3. 2021 22:23

Problém je, že se neodešle přes datovku, ale pouze se odešle s identifikací na základě přihlašovacích údajů do datové schránky.

Takže místo toho, abys měl neprůstřelný důkaz svého podání, který ti zabezpeční informační systém datových schránek, tak máš jen ministerský p7s soubor, který ti je za rok k ničemu :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 15. 3. 2021 23:23

Hmm koukám na p7s z podání za rok 2018 a vidím všechno včetně příloh. Je možné, že bug s nemožností načíst staré p7s odstranili?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 16. 3. 2021 12:18

A jaké má časové razítko?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků