Rozhodný příjem pro slevu na dani za manželku

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod verglor 16. 2. 2021 02:04

Dobrý deň,

prosím viete mi poradiť čo sa ráta do rozhodného príjmu, ktorý ak neprekročí 68 000 Kč, tak si môže manžel uplatniť zľavu na dani za manželku? Je to obrat (teda príjem bez zohľadnenia výdajov) alebo zisk ? Ráta sa súčet §6,§7,§9 alebo aj §8 a §10 ?

Ďakujem.
verglor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 2. 2021 07:28

Nevim, jak na Slovensku, tady nejde o "zisk", ale o obdržené peníze. Jde o mzdu, mateřskou atd. Pozor, nepočítá se do toho např. rodičovský příspěvek.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 16. 2. 2021 08:05

cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod verglor 16. 2. 2021 16:13

octaviampi píše:Nevim, jak na Slovensku, tady nejde o "zisk", ale o obdržené peníze. Jde o mzdu, mateřskou atd. Pozor, nepočítá se do toho např. rodičovský příspěvek.

Dík, otázka sa vzťahuje na ČR.

cz01 píše:Například zde https://vimjakna.cz/dane/sleva-na-manzelku/.

Díky, ale nepíše sa tam či sa tam rátajú aj príjmy z §8 a §10.

Takisto by ma zaujímalo, či sa tam ráta aj covid "Pětadvacítka pro OSVČ".
verglor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 16. 2. 2021 16:25

Množina toho, co se nezahrnuje je velmi úzká - viz § 35ba odst. 1 písm. b) zákona o daních z příjmů:
Do vlastního příjmu manžela se nezahrnují dávky státní sociální podpory, dávky pěstounské péče s výjimkou odměny pěstouna, dávky osobám se zdravotním postižením, dávky pomoci v hmotné nouzi, příspěvek na péči, sociální služby, státní příspěvky na penzijní připojištění se státním příspěvkem9a), státní příspěvky na doplňkové penzijní spoření, státní příspěvky podle zákona o stavebním spoření a o státní podpoře stavebního spoření4a) a stipendium poskytované studujícím soustavně se připravujícím na budoucí povolání a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách4j), který je od daně osvobozen podle § 4. U manželů, kteří mají majetek ve společném jmění manželů, se do vlastního příjmu manžela nezahrnuje příjem, který plyne druhému z manželů nebo se pro účely daně z příjmů považuje za příjem druhého z manželů,
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků