Výměna informací mezi brokeri a finančním úřadem

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hunter80 31. 1. 2023 15:28

Dobrý den

Čeká mě podání daňového přiznání z příjmů z investic, což stejně řeším přes daňovou poradkyni a nemám v plánu nic nelegálního. Co mě ovšem zarazilo, že podle jejího názoru ještě neprobíhá nějaká automatická výměna informací mezi brokeri a finančákem. Překvapuje mě, že finančáku stačí nějaký výpis od brokera v pdf apod. Často tam není ani razítko nebo podpis a jak si tedy finanční úřad zkontroluje pravost těch výpisů ?

Děkuji za komentáře

H
hunter80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 31. 1. 2023 15:41

Bože díky, že berňák nepotřebuje všechno v originálu, nedej bože s ověřeným podpisem. To skončilo s příchodem datových schránek.
Automatická výměna informací funguje na mezinárodní bázi. Na tuzemské si může finanční úřad kdykoliv informace ověřit sám.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alc2022 31. 1. 2023 16:49

Podani danoveho priznani podepisujes svym podpisem a stvrzujes pravost udaju. Do danovho priznani se vypisy od brokera nedavaji. Stejne jako tam nedavas svuj rocni vypis z banky apod..


Druha faze tedy danova kontrola nenastava vzdy, ale kdyz budes subjektem danove kontroly budes uz muset dolozit vsechny vyzadane dokumenty.
Pokud tam nejaky dokument podvrhnes ci zfalsujes ihned se to pozna protoze je nemuzes zmenit.

Takze doporucuji skutecne pocitat poctive
alc2022
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 31. 1. 2023 21:17

Ta touha mit na vsem podpis a razitko vyhradne v papirove forme me vzdycky fascinovala zejmena u ucetnich.
octaviampi
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků