Dědictví vs. převedení majetku za života.

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2023 08:06

jen doplním Ropa, že tomu započtení se říká "kolace". Když budeš o tom něco hledat na Google, tak zadej "kolace dědictví", jinak ti to najde cukrárny :D

Jak už bylo napsáno, zpochybnit platnost darovací smlouvy lze, ale muselo by se jednoznačně prokázat, že dárce byl nesvéprávný, podveden, uveden v omyl,... za života je tu ještě ten tzv. nevděk. K tomu všemu jsou ale potřeba jen jednoznačné důkazy. A jestli babička žije a prohlásí, že to darovala dobrovolně, tak s tím nikdo nic neudělá.

Zbývá tedy jen ta "kolace", za předpokladu, že po ní zbude ještě jiné dědictví.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 16. 11. 2023 08:37

Zajimave, u kolacu pak predpokladam nasleduji hadky a obvinovani, kdo se k zemrelemu choval hur. To doufam nezaziji.

Jen me napada, kdyz by nekdo tesne po revoluci koupil dum za 100 tisic, treba po roce ho daroval a ted mel ten dum hodnotu 10 milionu, tak se do kolace pocita jako dar za 100 tisic nebo za 10 milionu?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yowie 16. 11. 2023 10:30

Patrik + rop: Díky za objasnění, to jsem vůbec netušil o té kolaci, dohledám... Velmi zajímavé...

zivan: Tam by se mohl možná dělat odhad ceny k datu darování? Tak nějak?
yowie
Nadšenec

Předchozí stránka