Ke kterému FÚ podat daňové přiznání?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Adrianitta 18. 3. 2006 15:06

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ke kterému fin. úřadu mám podat přiznání k daňi z příjmů. JAko student jsem pracovala u dvou firem, které měly síldo v Žatci (okr. Louny) a Valašském Meziříčí . Bydliště mám však v Havířově (okr. Karviná.) Je možné podat daň. přiznání v místě trvalého bydliště v případě, že žádám o zaslání přeplatku na účet vedený u banky v okr. Louny?

Děkuji.
Adrianitta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vít Doležálek 18. 3. 2006 16:14

§4 zákona o správě daní a poplatků: místně příslušným správcem daně je Finanční úřad v místě bydliště poplatníka. Ve Vašem případě je jím Finanční úřad v Havířově. Přeplatek je možné vrátit na jakýkoliv účet, není rozhodující, u které banky a pobočky je veden. Přeplatek se vrací obvykle do 30. dubna
Vít Doležálek, FinExpert.cz
Vít Doležálek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 19. 3. 2006 00:28

Pokud chcete vrátit přeplatek na dani z příjmů nezapomeňte vyplnit a podepsat tabulku na straně 4 daňového přiznání .... pokud tuto tabulku ve které žádáte o vrácení přeplatku nevyplníte tak vám nic nepřijde i když v daňovém přiznání (na straně 3) vykazujete přeplatek na dani 8)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod reneebetrand 28. 11. 2019 10:34

Brilliant Writer UK offer cheap dissertation writing services in the UK and dissertation help online, our best dissertation writers are available 24/7.
reneebetrand
Kolemjdoucí