nakup bez DPH zo zahranicia?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod rogalo158 13. 4. 2006 15:07

Zdravim,

som zivnostnik zo Slovenska, platca DPH a chcem kupovat tovar z Ceskej Republiky.
Niekto mi tvrdil, ze po vstupe do EU uz neni mozne kupit tovar z Ceska bez DPH...

Vie mi niekto poradit ako to je? Mozem kupit tovar z Ciech bez DPH? (od firmy ktora je samorejme tiez platcom DPH)

Musim potom DPH nejakym sposobom uhradit na Slovensku?
rogalo158
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2006 06:45

Pokud máš DIČ a nakupuješ v rámci EU (kromě země sídla) a prodejce je rovněž plátcem DPH, tak ti to prodá bez DPH.
Tak tedy hovoří "suchá teorie". My to třeba takto provozujeme. Konkrétně prodáváme na Slovensko (bez DPH).
Pravdou ale je, že spoustu firem odmítá prodat bez DPH (prostě mají jakýsi iracionální strach, že to je špatně). Když jsme takto kupovali v SRN notebooky, museli jsme oslovit několik firem, než jsme narazili na nějakou, která k tomu byla ochotna.

No a když si to "necháš" (např. výrobní prostředky), tak se žádná DPH "nedoplácí", když to prodáš na zákazníka, tak normálně se slovenskou DPH (pokud to není opět do zahraničí na plátce DPH, tam by se samozřejmě nic nedoplácelo).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Los Daňos 16. 11. 2012 10:03

Vím, že trocha ... off topic ...

ale mám tuto zkušenost:

Firmy které chtějí po vás DPH i když ví, že máte nárok jako zahraniční subjekt na nákup bez DPH to dělají jednoduše proto, že zaplacené DPH spotřebují na své akutní problémy ... a někdy ho ani neodvedou.

S těmito subjekty neobchodovat. Berou DPH jako AKTIVUM
Los Daňos
Návštěvník