DPP + 2 zamestnanci

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 11:53

Dobry den.
Jiz nejaky mesic pracuji na dohodu o provedeni prace. Prijem se mi dani 15% (sraznova dan) do 5000,-
Ted se mi sesli na tento mesic 2 smlouvy od 2 ruznych zamestnancu a kazda na 5000,-
Co s tim? Muze to tak byt. Letos mam za unor prijem 0 takze celokve za rok nic neprekrocim, ale tento mesic budu mit 2x 5000,-
Poradte co musim, co by bylo dobre a tak. Co treba danove priznani ci neco.
DEKUJI VSEM!
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paysoft 8. 7. 2006 12:27

V jednom zaměstnání podepište Prohlášení poplatníka ......, srážková daň se změní na zálohovou a vy budete moci po skončení kalendářního požádat o roční zúčtování daně (respektive si podat daňové přiznání, kde si vyúčtování daně provedete sám).
Pokud dojde k souběhu dvou DPP, jak píšete, nezbývá než jednu srážkovou daň oželet nebo se domluvit tak, aby hrubá mzda byla výšší než 5000 Kč - stačí o 1 Kč. Prohlášení poplatníka totiž nemůžete mít podepsáno u dvou zaměstnavatelů současně.
paysoft
paysoft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 15:15

jine reseni neni? Ja bych rad furt na srazkovou dan. Pokud se nepletu tak to pak jiz nikde nemusim priznavat nebo ano???
Napriklad kdybych si udelal zivnostak tak v danovem priznani priznam pouze to co si vydelam na zivnostak + to na zalohovou dan. A srazkovou vubec resit nemusim. Nebo se pletu?
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paysoft 8. 7. 2006 16:42

Nepletete se. Srážková dan je konečná, už se nikde neřeší a to ani v případě, že budete mít víc plateb z DPP v jednom měsíci.
Ovšem měla jsem dojem, že byste rád odvedené (a možná i přeplacené) daně z příjmu získal zpět.

V daňovém přiznání pouze příjmy tak jak jste to uvedl.
paysoft
paysoft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 16:52

me jde spsi ted o to zda tedy muzu mit vyjimecne ty 2 smlouvy na 1 mesic na 5000. (celkem tedy 10000) a zda muzu stale mit srazkovou dan!
Rocni suma sumarum nic nenarusi prtz v unoru jsem zadne prijimy nemel. Nechci kuli jednomu mesici platil zalohove dan a pak podaval priznani:((
phx
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků