mail

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zddfiala 29. 10. 2006 09:04

Mám založený mail na seznamu - když pujdu na živnost, tak ho můžu používat pro pracovní účely - tj. dávat ho na vizitky a podobně?
zddfiala
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 10. 2006 09:18

Určitě, spoustu firem má freemailové adresy na vizitkách, hodně třeba volný. Hodně firem si tam zakládá schránky pro speciální příležitosti (např. hledání nových pracovníků), kdy nechce aby z e-mailové adresy bylo na první pohled zřejmé, že jde o tu a tu firmu.
Čistě teoreticky by mohlo jít o rozpor s pravidly provozovatele (Seznam), i když si to nemyslím. Pokud chceš mít "klidé spaní", můžeš se na to zeptat na Helpdesku Seznamu.
Na druhou stranu vypadá důvěryhodněji, pokud je adresa ve tvaru něco@domena_firmy.cz. Jde to udělat i velmi levně. Stačí si zaplatit roční poplatek za registraci domény a nechat si veškerou poštu, které jde na cokoliv@domena_firmy.cz přesměrovat na moje_schranka@seznam.cz. Člověk se tak vyhne i různým překlepům, kde pak hrozí, že pošta dorazí do schránky někomu jinému na Seznamu, kdo má podobné uživatelské jméno.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor