clo z anglie

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod businessman 21. 12. 2006 15:25

Dobrý den, chci se zeptat, pokud v anglii nakoupím kožené zboží, cca za 100 000 budu potom na celnici při příjezdu do čr platit nějaké clo a dph? děkuji
businessman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WonDrak 21. 12. 2006 16:43

nejsem nějak speciallista, ale podle mě jo, těžko jim budeš vysvětlovat, že to máš pro vlastní potřebu.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 12. 2006 17:13

Velká Británie je členem EU, žádné clo a DPH se neplatí.
Vyjímku může tvořit zboží zatížené spotřební daní.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kiša 21. 12. 2006 18:03

A až nakoupíte za 326 tis. Kč, stanete se plátcem DPH. Sleduje se každý kalendářní rok zvlášť.
Kiša
Diskutér

Odeslat příspěvekod businessman 21. 12. 2006 19:03

A je nekde dano co je spotrebni dan a co ne?

Jedna se o nakup kozenych bund v hodnote cca 100 000 tisic, take jsem si myslel, ze nic nebu na hranicich platit ale kazdy rika neco jineho a ani celnici to sami nevedi. neznate nejakou firmu na poradenstvi? Klidne si zapaltim, hlavne nekoho, kdo tomu rozumi
businessman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 21. 12. 2006 21:23

spotřební daní je zatíženo:
paliva a maziva
líh
pivo
víno
tabákové výrobky

kožené bundy do toho nepatří ... clo určitě nezplatíte ... ale pozor na DPH ... o tom by vám nejlépe měl poradit daňový poradce :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 12. 2006 09:09

U kožených bund není třeba se bát.
Pokud to bude na soukromou osobu - tak vůbec, pokud to bude na firmu, hrozí tam ono riziko že se stane (povinně) plátcem DPH (pak ale bude nakupovat bez DPH).

Ony peníze jsou relativní. V mém oboru (hodinky) 100.000 Kč nejsou žádné peníze :-), kolikrát posíláme (nebo vozíme) i dražší na Slovensko a žádný problém.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod duee 22. 12. 2006 10:30

V rámci EU se sice neplatí žádné clo, ale stejně se musí všechno zboží dovezené kvůli podnikání nahlašovat na Eurostat, úplně stejně jako by se platilo clo, ale je to ZDARMA!!! :-)
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Trevi 23. 12. 2006 10:59

businessman píše:Dobrý den, chci se zeptat, pokud v anglii nakoupím kožené zboží, cca za 100 000 budu potom na celnici při příjezdu do čr platit nějaké clo a dph? děkujid/quote]

[quote="Kiša";A až nakoupíte za 326 tis. Kč, stanete se plátcem DPH. Sleduje se každý kalendářní rok zvlášť.k/quote]

No toto je jedna z variant. Musim ale opravit, ze to neni za kalendarni rok, ale za poslednich 12 po sobe jdoucich mesicu.
Ale pokud pise, ze si to zbozi koupi v anglii a sam odveze, tak ho to podle me uz vice nezajima. Prodejce mu na pulte da anglickou DPH a cau. Na celnici se uz nikdo ptat nebude.

Pokud jsi ovsem "platce cekatel", tak si hlidej limit. Pokud si ho neohlidas a FU na to prijde, tak cekej pokutu 10%. Zpetne doplatit DPH nelze.

Pokud bys byl uz platce DPH, tak dej prodejci nejake cestne prohlaseni, ze zbozi odvezes mimo UK, on ti to da bez dane se slovy, ze zbozi je osvobozeno od DPH na vystupu a povinnosti kupce je zbozi zdanit v zemi jeho pobytu atd. Takze ti to da bez dane, ty musis podle systemu "reverse charge" v den dodani danoveho dokladu, pokud byl vydan do 15. dne nasledujici mesice po mesici dodani, nebo 15. den nasledujiciho mesice po dodani PRIZNAT dan a na zaklade vystaveni danoveho dokladu mas pravo narokovat si DPH na vstupu. Takze te to vyjde sul-nul. Ale bacha, pokud tyto dva terminy nejsou v jednom zdanovacim obdobi. Pak musis prvne odvest dan a az v dalsi mesici (kvartale) si narokovat odpovet. Takze to vyjde sul-nul az v konecnem dusledku.
Trevi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kiša 27. 12. 2006 16:28

duee píše:V rámci EU se sice neplatí žádné clo, ale stejně se musí všechno zboží dovezené kvůli podnikání nahlašovat na Eurostat, úplně stejně jako by se platilo clo, ale je to ZDARMA!!! :-)e/quote]

No všechno ne. Za prvé se to hlášení jmenuje Intrastat a za druhé ho dělají jen plátci DPH a ti, kdo přijmou zboží z EU za víc jak 2 mil. nebo odešlou za víc jak 4 mil. Kč v průběhu kalendářního roku
Kiša
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kiša 27. 12. 2006 16:52

Trevi píše: Musim ale opravit, ze to neni za kalendarni rok, ale za poslednich 12 po sobe jdoucich mesicu.
Ale pokud pise, ze si to zbozi koupi v anglii a sam odveze, tak ho to podle me uz vice nezajima. Prodejce mu na pulte da anglickou DPH a cau. Na celnici se uz nikdo ptat nebude.

No já mám tedy v § 94 ZDPH řečeno, že se sleduje "běžný kalendářní rok".
To si asi Trevi spletl s limitem pro obrat, který se sleduje za 12 po sobě jdoucích měsíců.

A na celnici se opravdu nikdo ptát nebude, zato finančnímu úřadu by se vůbec nelíbilo, pokud by někdo pořídil zboží za více jak 326 000 Kč (za kalendářní rok) a nezaregistroval se jako plátce DPH.
Kiša
Diskutér

Odeslat příspěvekod Trevi 27. 12. 2006 17:40

Kiša";[quote="Trevi píše: Musim ale opravit, ze to neni za kalendarni rok, ale za poslednich 12 po sobe jdoucich mesicu.

No já mám tedy v § 94 ZDPH řečeno, že se sleduje "běžný kalendářní rok".
To si asi Trevi spletl s limitem pro obrat, který se sleduje za 12 po sobě jdoucích měsíců.

A na celnici se opravdu nikdo ptát nebude, zato finančnímu úřadu by se vůbec nelíbilo, pokud by někdo pořídil zboží za více jak 326 000 Kč (za kalendářní rok) a nezaregistroval se jako plátce DPH.n/quote]

jo, jasne, moje blbost :)
Trevi
Návštěvník