co je to VAT number?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod businessman 21. 12. 2006 15:26

Můj dodavatel chce moje VAT číslo, nevím co to je a ani kde ho vemu, děkuji
businessman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kiša 21. 12. 2006 18:00

VAT number je Vaše DIČ. Ale pokud ho po Vás chce Váš dodavätel z Angli a Vy jste neplátce, tak mu ho nedávejte a řekněte mu, že nejste plátce DPH. A on Vám cenu zboží povýší o anglickou DPH.
Kiša
Diskutér

Odeslat příspěvekod businessman 21. 12. 2006 19:01

dekuji za odpoved. ja to mam takto, zbozi mi vyrabeji v pakistanu, ale v anglii mam zprostredkovatele, kteremu platim za zbozi. Platce nejsem a jaka je anglicka dan?
businessman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kiša 22. 12. 2006 02:01

A to zboží jde nejdříve do Anglie a pak teprve k nám? Nebo jde z Pákistánu přímo do ČR?
Ale ono to je jedno, dokud nejste plátce DPH, tak se nestarejte. Pokud Vám vznikne povinnost platit clo + DPH, tak Vám ho vyměří celníci.
Hlavně těm Angličanům nedávejte Vaše DIČ, z toho by byl problém.
Kiša
Diskutér

Odeslat příspěvekod Trevi 23. 12. 2006 10:51

[quote="Kiša";A on Vám cenu zboží povýší o anglickou DPH.u/quote]

Neni to presne, zaleti, za kolik je to zbozi. Pokud je to do ceskeho limitu (cca 30000 nebo 35000 euro), tak tam bude anglicka dan, ale pokud to bude nad limit, tak se musi anglican zaregistrovat coby platce v CR a da ti tam ceskou dan.

Da se s tim pekne hrat, .... napr. anglican se muze v cesku dobrovolne zaregistrovat a vyuzit to tak, ze pokud je v cesku nizsi DPH jak v anglii, tak ti tam da primo ceskou dan, a tim te to vyjde levneji. Ale to zalezi na dodavateli, pripadne na vasi domluve.
Trevi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kiša 27. 12. 2006 16:45

Hm, tak tady si kolega (nebo kolegyně) trochu popletl dodání zboží (§7+13) a zasílání zboží (§8+18 ) - rozdíl je v tom, zda je zboží dodáváno podnikateli nebo soukromé osobě.
Pokud Angličan bude dodávat českému podnikateli-neplátci DPH, bude vždy odvádět DPH v Anglii.
Kiša
Diskutér