Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 27. 4. 2007 11:40

Budete mu to danit jako komukoliv jinému, kdo s vámi nepodepsal prohlášení k dani (takovej ten růžovej papír), neboť ho má podepsán u zaměstnavatele kde je na HPP :-)

čili do 5000 srážkou 15 %
nad 5000 zálohou minimálně 20 % a dále dle tabulky
a žádné slevy na dani :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berushka002 8. 9. 2007 15:30

Mám dotaz... :)
Jsem studentka vš, pracovala jsem od 1. ledna do 31. května 2007 na DPP. Odpracovala jsem 100 hodin, odměna byla 50.000, byla mi proplacená najednou v červnu. Měla jsem podepsaný "růžový formulář", na účet mi přišly peníze po zdanění... Mám nárok na vrácení části daně???
Dííííík za odpověď, jsem z toho zmatená, protože se ke mně ještě nedostal výplatní list... no...
berushka002
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 8. 9. 2007 16:53

To se uvidí až na konci roku tak jak vám to vyjde v daňovém přiznání ... či případně ve vyúčtování daně ... o které můžete požádat do 15. února svého zaměstnavatele (za předpokladu, že nemáte více zaměstnavatelů najedou, ani že nepodnikáte) .... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4321start 14. 10. 2007 11:49

v případě zaměstnání starobního důchodce není nárok ani na odpočet na osobu, takže tam by to bylo ještě -mínus 600,- Kč měsíčně.
4321start
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yvona.M 15. 10. 2007 13:52

Dobrý den, co se stane v případě podepsání více prohlášení v měsíci? Nejsem si jistá daty platnosti daných prohlášení. Pro jistotu jsem je podepsala oba. Příjde na to finanční úřad včas a dá slevu na dani pouze v jednom případě, aby to bylo správně?
Yvona.M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 15. 10. 2007 15:09

Jak to myslíte ... více prohlášení? Jako u jednoho zaměstnavatele? Za stejné období. To je doklad, který má zaměstnavatel, takže vám musí říct za co to podepsané máte a za co ne.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrikPan 17. 10. 2007 17:39

Dobrý den.
Prohledal jsem net, ale bezvýsledně:-/. Nyní jsem fyzická osoba s aktivním živnostenským listem => podnikatel. Odvedl jsem služby, ale zákazník trvá na vyúčtování přes DPP. Obyčejně vystavuji faktury, a tak nevím, co se pro mě změní.
Můžu vůbec jako podnikatel pracovat na DPP? Kdo bude platit daň z příjmu? Co s pojistným? Poradí někdo? :-)
Díky
PetrikPan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 17. 10. 2007 19:17

Můžete ....

Otázka zní kolik to bude peněz? Podle toho se to daní ... každopádně daň z té částky odvede zaměstnavatel, ale strhne to z vaší "mzdy" :-)

Pojištění neřešte ... zdravotní ani sociální se z toho neplatí ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrikPan 17. 10. 2007 19:55

Rop píše:Můžete ....

Otázka zní kolik to bude peněz? Podle toho se to daní ... každopádně daň z té částky odvede zaměstnavatel, ale strhne to z vaší "mzdy" :-)

Pojištění neřešte ... zdravotní ani sociální se z toho neplatí ... :-)e/quote]


Díky moc za radu :!:

Jedná se o částku zhruba 50 tis. Kč, která je ve smlouvě stanovena jako "odměna". Nevím, jestli dostanu o 20% méně nebo už je to částka po zdanění (při fakturaci by čistý příjem byl samoržejmě nižší o daň + pojištění).
Otázkou je, jak dokážu FU, že je příjem zdaněný. :?:
PetrikPan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 17. 10. 2007 23:47

Budete to mít úplně mimo podnikání ....

Bude to váš příjem ze zaměstnání ...

Bude z něho stržena záloha ve výši skoro 30 % (je to dáno progresivní sazbou daně a určitě vám to zaměstnavatel strhne dobře) .... tu si vyúčtujete v daňovém přiznání na konci roku a případně zálohu dostanete zpět :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja_b 26. 10. 2007 17:06

Prosim o radu. Pokud jsem o prazdninach uzavrel smlouvu se zamestnavatelem o DPP, odpracoval jsem 150h a bylo mi zaplaceno 20000,- ktere byli zdanene dani z prijmu ve vysi 20% (tj. 4000,-). Cista odmena tedy byla 16000,-. Nepodepisoval jsem ,,ruzovej papir". Jsem student.
1). Musim podat danove priznani na FU?
2). Vrati se mi neco?
Nevim jak mam postupovat v tomto pripade. Poradte prosim. Dekuji
ilja_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 26. 10. 2007 18:18

1. Daňové přiznání jednoznačně ano ... do 31. března 2008

2. Vrátí vám celou zálohu na daň ... čili 4000 Kč

3. co budete potřebovat? Od zaměstnavatele papír s potvrzením o hrubých mzdách a zaplacených zálohách na daň z příjmů

4. Nevíte si rady? Kontaktujte nějakého daňového nebo účetního poradce ... cena za vyplnění přiznání je cca 500 Kč ... stále to dělá 3500 Kč pro vás :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremlin 1. 11. 2007 17:39

Rop píše:Bude z něho stržena záloha ve výši skoro 30 % (je to dáno progresivní sazbou daně a určitě vám to zaměstnavatel strhne dobře) .... tu si vyúčtujete v daňovém přiznání na konci roku a případně zálohu dostanete zpět :-)e/quote]


A jak je to s tím novým zákonem? Příští rok se už bude z jakékoliv částky strhávat jen 15 %?
kremlin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 1. 11. 2007 20:02

15 % ... ale ze supermzdy (bo jak se tomu teď říká) ... mrkněte na novelizovaný § 38h zákona o daních z příjmů (čili to tučné, nebo neškrtnuté)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin2007 18. 11. 2007 21:41

Zdravím ,měl bych dotaz, protože tomu moc nerozumím, jako daním :roll: . Nejdříve bych navázal na Ilju:

ilja_b píše: Pokud jsem o prazdninach uzavrel smlouvu se zamestnavatelem o DPP, odpracoval jsem 150h a bylo mi zaplaceno 20000,- ktere byli zdanene dani z prijmu ve vysi 20% (tj. 4000,-). Cista odmena tedy byla 16000,-. Nepodepisoval jsem ,,ruzovej papir". Jsem student.
1). Musim podat danove priznani na FU?
2). Vrati se mi neco?
Nevim jak mam postupovat v tomto pripade. Poradte prosim. Dekuji


Takže pokud by Ilja podepsal to prohlášení, tak by nemusel podávat daňové přiznání. podle § 38g odst. 2?
A měl by tedy i nižší daň - odečet za studium, sleva za poplatníka... ? Takže by roční vyučtování nechtěl.

A teď to superponuji na moji situaci:

Já mám DPP rozvrženou na 10 měsců v roce, 15hod/mesíc, celkem 150hod. Podepisuji prohlášení, přinesl jsem potvrzení o studiu. Na výplatní měsíční pásce mám: Hrubá mzda 8000, sleva na poplatníka 600, Odečet za studium 950, základ zál. daně 7100, měsiční zál. daň 252, čístá mzda 7748kč.
Daň je tedy jen 252kč, já nežádám o roční vyučtování. Nemusím tedy nutně podávat daňové přiznání? Nemusím se pak tedy vůbec o nic starat? :idea:


Moc moc díky. Martin
Martin2007
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků