Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 10. 7. 2008 13:35

Mně na FÚ o měsíčním vyúčtování také nic neřekli. Ale v pondělí budu běhat po úřadech, tak se na to konkrétně zeptám.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 10. 7. 2008 13:38

Tak ted jsem z toho zmaten ... počkám si na variho až se vrátí domů a zkusím z něj něco vymámit :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin 24. 7. 2008 00:16

Zdravim, tak jsem chtel ted pres leto taky najmout brigadniky a registrovat se k DPP, ale jeste to asi zvazim:-)
Zajima me jedna, pro Vas asi blba, otazka. Pokud dam DPP brigadnikovi od 1.8 - 31.8., pak se ma platit dan do cca toho 20. mesice. Ma to byt do mesice, kdy zahajuji tu DPP, nebo az do mesice kdy konci? Tedy v tomhle pripade az 20.9. (muj tip:-) ) nebo do 20.8.. A pokud yb to bylo treba od 5.8. - 20.9.
Diyk predem za radu
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 24. 7. 2008 09:04

Je to stejné jako u mezd ... čili všechno se děje v následujícím měsíci, za který se mzda vyplácí :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 7. 2008 16:19

Aktualizuji údaj o povinnosti vést mzdové listy při uzavírání DPP.

Mzdové listy se musí vést kvůli tetám z ČSSZ a archivovat 30 let "pro účely důchodového pojištění". Logicky se to tedy týká jen PP a DPČ, z kterých se sráží sociální pojištění.

Vzhledem k tomu, že z DPP se nesráží sociální pojištění, dle mého úsudku neplatí povinnost vést mzdový list.

Je můj úsudek správný a kompatabilní s úsudkem úředníka?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 29. 7. 2008 16:56

Mzdový list se musí vést dle § 38j zákona o daních z příjmů
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 7. 2008 18:05

A já už myslel, jak jsem nad nima vyzrál :-) Ach jo.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 10. 2008 15:57

blíží se konec roku, tak zjišťuju jak to bude s daňovým přiznáním a s hrůzou zjišťuju, že není odvedená daň jako odvedená daň. Zaměstnanci si budou podávat daňové přiznání sami, ale problém je, že část mezd na DPP byla zdaněna zálohovou daní a část srážkovou. Z Pohody mi vyleze potvrzení, které obsahuje jenom zálohovou, ale ne srážkovou daň. Jak s tím dál? Uvede se do přiznání DzP FO normálně celkem příjmy, a do kolonky 84 to co bylo zdaněno zálohově a do 89 to co srážkově?
edit: 89 je daň ze zahraničí, tak kde kurňa uvést sraženou daň? já ji chci zpátky, když už mám tu slevu na dani...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 10. 2008 16:26

mikicz: To je divný, já myslel, že srážková daň je konečná a do přiznání se už neuvádí? Tak jak to je?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 10. 2008 18:30

stanislav.stribrny: no právě, že to tak vypadá. ale já nechci státu ty pitomé daně nechat. takže jdu na finančák, že se účetní sekla a poslala málo a na špatný předčíslí účtu a jdu změnit aspoň minulý měsíc. doufám, že to klapne a tahle pitomá nelogičnost v zákonech mě nebude stát tolik peněz. stačí si dát o 1kč víc a jde z toho zálohová daň.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 20. 10. 2008 19:21

srážková daň je nenávratně pryč ... zálohová se dá hodit do přiznání ... do 5000 bez podepsaného prohlášení je to srážka ... nad 5000 Kč je to záloha ... oboje 15 %
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 10. 2008 20:15

Rop: jo, to jsem zjistil taky. bohužel pár hodin po poslání peněz na fú. zkusím tam ve středu zajít s tím, že účetní to zmrvila a poslal na špatný účet, třeba se mi podaří ještě minulý měsíc zachránit. Přidám do mzdy pár korun (stačí 1kč, aby to bylo 5001) a uvidíme. Nicméně to sakra nepotěší a pár tisíc v háji. Doufám, že si za to někdo koupí něco hezkého. třeba chlast a cigára...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 30. 10. 2008 08:04

Prý když s někým chci uzavřít dohodu o provedení práce, tak se musím zaregistrovat na FU - nahlásit že chci zaměstnávat a taky na sociálku, je to pravda?
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 30. 10. 2008 08:11

Na OSSZ snad ne... já to hlásil jen na FÚ. Z dohody se platí jen 15% daň, nikoliv odvody na sociální a důchodové, ne?
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 30. 10. 2008 08:42

a na finančáku to jen nahlásíš a kdo platí těch 15%. Ten koho na tu práci využiju nic neplatí, žádné daně?
M2M
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků