Student - daňové příznání

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Z@chi 25. 3. 2007 15:31

Dobry den,
Jsem studen a při studiu mam zivnostensky list.
Kazdy rok mam problem s vyplnenim danoveho priznani, protoze se mi zda ze je kazdy rok jinaci.
Letos jsem nazazil na problem se základní nezdanitelnou částkou. Nevim kam ji letos mam napsat. Loni to bylo 38040, ale letos v danovem priznani nevidim nikde zadne takove policko.

Superni by bylo kdyby tady byl nejaky student, ktery podaval danove priznani a napsal mi na icq.

Diky moc
Z@chi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladik 25. 3. 2007 18:02

To DP je opravdu každý rok jiný. Leto se těch 38000 a nějaký drobný nedává, letos z toho je slava na dani, která činí 7200 na poplatníka a na studenta je taky sleva na dani teď už nevím kolik ale tuším že by to mohlo bejt 1200 je to počítaný za rok. Jediný co si odepíšeš ze základu jsou dary jako odběry krve a podobně. To odečteš ze základu a pak si podle tabulky vypočteš kolik by byla daň a od tý daně odečteš slevu na dani a výsledkem je buď že máš doplatit nebo ti maj vrátit. :mrgreen:
Vladik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 25. 3. 2007 18:04

Ona totiz zakladni nezdanitelna častka není ... proto jí není kam napsat :-)

Letos to jsou už slevy na dani které jsou v daňovém přiznání až za výpočtem daně ... aby bylo od čeho odčítat ....

Jinak doporučuji fofrem najit nekoho kdo tomu rozumí (účetní či daňový poradce) a to pětikilo za to přiznání obětovat ....

btw vedete daňovou evidenci nebo jedete na paušální výdaje? a co zdravotní a sociální? říká vám to něco?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Z@chi 25. 3. 2007 20:15

dobry den,
tak uz jsem vyhledal pomoc a mam to snad hotove. :-)
diky vsem za pomoc a rady.
Nakonec to neni nikdy tak slozite jak se zda.
Jenom je skoda, ze je to kazdy rok jine.
Zdravotni a socialni si platim.
Z@chi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků