Faktura a razítko

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 30. 6. 2011 16:43

Ja myslim, ze tady uz jde jen o slovickareni, jiste jsi si to nasel, takze uz asi vis, o cem jsem mluvil, je tak? Jestli ne tak mi posli (link na) plne zneni zakona DPH z 2008 a 2009 podivame se na to, co to bylo. Napis SZ.

---

"neplátci DPH daňový doklad vystavit nemusíš stále"
Tj. kdo při objednávce neuvede DIČ, je neplátce daně, tak mu nemusíš vystavit daňový doklad? :-l
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 6. 2011 17:49

Tady nejde o slovíčkaření ... já nic takového nenašel ... protože nic takového neexistuje ...

A jinak abych to upřesnil ... nepodnikateli neplátci DPH nemusí být vystaven daňový doklad:
"Plátce je povinen vystavit daňový doklad do 15 dnů ode dne
a) uskutečnění zdanitelného plnění nebo plnění osvobozeného od daně s nárokem na odpočet daně pro osobu povinnou k dani nebo právnickou osobu, která není založena nebo zřízena za účelem podnikání, ..."
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 30. 6. 2011 18:19

Tak jsem si to našel, když jsi ty to našel - do 2009 bylo toto znění:

26
Vystavování daňových dokladů
(1) Plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, je povinen na vyžádání vystavit daňový doklad do 15 dnů ...


Tzn. až na vyžádání, čímž jsem myslel v původním postu to, že "to nemusel vydat" - jako automaticky vydat. Což bylo od 2009 zrušeno a musí to vydat automaticky i bez vyžádání. No po urgenci mi to dodali, ale šlo o to, že požadovali zaplatit a nechtěli dát někdy v 2007 fakturu a já nevěděl, co vlastně to formálně účtují, zda pokutu, nebo službu atp.

Hlavně že jsme se pochopili, nebo ne?

-------------

A teď, jestli si troufáš, odpověz na mou otázku, prosím. ;-]
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 7. 2011 15:37

Teď jsem se ztratil, o jakou otázku se jedná. ;)
Docela bych se vsadil, o který poplatek u ČEZu šlo... :/

Na jednu stranu existují malá elegantní razítka v propisce, na druhou stranu ho po mně nikdo nechce už pár let. Ale firma jsem já, takže tím je pošta vyřešená.
K tisku faktur z mejlů - požadavek zákona je na originál a velmi usnadníte drůbeži práci, pokud přidáte podpis modrou barvou. Pokud to vyjede z tiskárny celé černé, budou to chudáci při kontrole možná nuceni napravit. Věřte, že se raději budou dohadovat s vámi, než s kontrolory z úřadu :mrgreen:
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 21. 7. 2011 14:05

Heleďte, v článku http://www.podnikatel.cz/clanky/faktura ... ko-doklad/ se v diskusi objevila pro mě docela překvapivá informace ...

Podpis na faktuře musí být ze strany PŘÍJEMCE faktury, tj. toho, kdo ji zaúčtovává. Pokud fakturu vystavuji, podpis tam samozřejmě být nemusí.


Přesně tak. Osoba odpovědná za účetní případ je ten, kdo zodpovídá za zařazení do účetnictví.


Přesně tak, nechápu, že vznikne důležitý a hodnotný článek o fakturách, ale už se nenapíše, že faktury podepisuje a ověřuje jejich PŘÍJEMCE, a ne už odesilatel.

Tedy já posílám někomu výzvy ať mi zaplatí (faktury) přes email v HTML a to samozřejmě bez podpisu (byť nějakého nascenovaného směšného obrázku a nebo toho právoplatného elektronického) a je až na tom, kdo mou fakturu dostane, jestli si ji uloží do počítače, podepíše elektronickým podpisem, nebo vytiskne a podepíše ručně.

Důležité je, že já osobně (jako odesilatel faktur) je podepisovat nemusím.

Když přijímám faktury je situace samozřejmě opačná...


Na což osobně zírám jak tele na nový vrata.
Je-li to pravda ... uměli byste mi někdo dát odkaz na nějaký konkrétní paragraf, který toto říká?
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2011 16:14

Pletes nekolik veci dohromady, viz. http://dokumenty.analyzer.cz/levnejiton ... odpisy.pdf
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 1. 2. 2012 00:34

Na fakture nemusi byt ani podpis, natoz razitko, mimochodem pojem razitko nas pravni rad snad ani nezna.
Nyny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 2. 2012 08:16

Nyny: ale to my uz tu preci piseme od roku 2007. Ale dekujeme za tvuj prvni prispevek zde :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 2. 2012 13:35

Nyny píše:Na fakture nemusi byt ani podpis, natoz razitko, mimochodem pojem razitko nas pravni rad snad ani nezna.


a zná pojem "faktůra" ? :-D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod vpe 1. 2. 2012 13:54

Zákony 100 let staré ...

Pojem razítko ale velmi dobře znají na počtě :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 1. 2. 2012 14:00

Ty seznamy mají více stránek, některé předpisy jsou z r. 2011 ;-)
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 2. 2012 14:06

Joezbrna: a slovo razítko je ve smyslu "časové razítko" a je v zákoně o elektronickém podpisu?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alcatraz 1. 2. 2012 16:09

no, porad jeste existuje registr razitek, ktera maji pravni vyznam. Takovy ty maly kulaty cerveny, nebo uz taky ne? :)

Edit: jo, už sem ho našel, je to zákon 352/2001 §6
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 1. 2. 2012 16:46

Mimochodem, když jsme narazili na zákon o užívání státních symbolů ... všimli jste si jak vypadá malý státní znak? Prohlédli jste si ho pořádně? Především spodní část?

Malý státní znak

Ano dole je malá špička ... tj. malý státní znak je štít. Tj. není to oblouk.

A teď se podívejte na všechna kulatá razítka co kde máte.

Ovšem razítko soudního znalce - špatné.
Razítko notáře - špatné.
Správné jsem viděl razítko katastrofálního úřadu.

Správný státní znak jsem viděl na jednom razítku daňového poradce, který jej ovšem užívá neoprávněně, neboť by měl užívat logo komory daňových poradců.

Jo a mimochodem ... pojem faktura zná především evropská směrnice o DPH :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků