ZL a socialni davky

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirin 14. 6. 2007 12:59

Zdravim,
cetl jsem, pokud ma clovek zivnostensyk list, prvni rok se automaticky pocita, ze vydelava 3000 mesicne, i kdyz nema ani korunu. To se pripocitavam tedy k prijmum domacnosti (resp. v mem pripade k rodicum), a tak se zkracuji tedy socialni davky. Nemyslim ted pridavky na dite, ale nejaky ten socialni priplatek ci jak se tomu rika.

Muj dotaz ale zni, zda je mysleno 3000/mes. na ZL, nebo proste ze jsem zivnostnik? Mam 4 obory - tak doufam, ze na to ze jsem zivnostnik:)
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 14. 6. 2007 23:57

Kde jste na takovou kravinu přišel? Sociální dávky se počítají dle vašeho daňového přiznání ... reálný zisk se počítá pro základ na sociální dávky (např. příspěvek na dítě) :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod ES0 15. 6. 2007 08:44

no taky jsem neco takovyho slysel, ten urad do podani prvniho priznani nemuze vedet kolik vydelal tak si holt stanovi nejaky minimum, ale ruku do ohne bych za to nedal :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 15. 6. 2007 10:07

Ja jsem taky slyšel, že jedení vajec bude trestným činem :roll:

Cituji z webu MPSV:
Kód: Vybrat vše
Příjmy
rozhodné pro nárok na dávky státní sociální podpory zahrnují především příjmy ze závislé činnosti, příjmy z podnikání nebo jiné samostatné výdělečné činnosti a dále dávky nemocenského a důchodového zabezpečení a podporu v nezaměstnanosti vč. obdobných příjmů z ciziny. Do rozhodného příjmu se započítávají tzv. čisté příjmy.

Nehledě na to, že všechny dávky, respektive všechny potvrzení se odkazují na období, které zkončilo minimálně 10 měsíců před podáním jakéhokoliv formuláře.

Pokud máte jiné informace, tak je prosím něčím podložte :-)
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod ES0 15. 6. 2007 10:42

no nemam, proto rikam zebych ruku do ohne nedal :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirin 15. 6. 2007 19:43

Bohuzel to kravina neni, rikala mi to primo urednice, ze se za ZL bere prvni rok 3 000 Kc /mesic i prestoze nic nevydelam. Pak se jede dle orpavdu realnych castek...
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 15. 6. 2007 20:45

No to by me teda sameho zajimalo ...

V případě přídavku na dítě ... se počítají příjmy celé rodiny ... pokud někdo z rodiny podniká na hlavní činnost tak se mu počítají příjmy minimálně ve výši 50 % z průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství (čili se mu počítají 9500 měsíčně pro rok 2007) ....

ale dle § 5 zákona o státní sociální podpoře jsem nic jiného nenašel .. a to je onen paragraf který určuje co je a co není příjem pro účely dávek ....

nikde žádné 3000 Kč nejsou ... a pro vedlejší činnost už vůbec ne ... :roll:
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod jirin 15. 6. 2007 20:55

no vim, ez tam na me rukovala s nejakou tabulkou, kde bylo, pokud je 1. rok podnikani a pokud je VPP nebo HPP - a tam pak cisla, kolik se pausalne pocita. Snad jsem to tak pochopil, a mozna ted uz to je jinak, udajne meli byt nejake zmeny...

jinak nemam na mysli pridavky na dite, ale ty socialni priplatky, ci jak se to jmenuje...
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 16. 6. 2007 01:18

Takže tam je rozhodné období kalendářní čtvrtletí ... a tam se započítává částka 25 % z průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství ... a tam je fakt že pro každého ... a činí to 4 750 Kč .... tak pořád nevím kde se sebrali 3 000 Kč :roll:
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod jirin 16. 6. 2007 13:52

Myslim, ze to byli tri tisice, nebralo se tam v potaz bude ze je to na VPP nebo ze jsem student, tedy nezaopatrene dite?
Jirin
jirin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 16. 6. 2007 15:17

No ja tam to nikde nevidim:
Kód: Vybrat vše
(6) Je-li rozhodným obdobím, za které se zjišťuje rozhodný příjem, kalendářní čtvrtletí [§ 6 písm. b)] a v tomto rozhodném období osoba podle svého prohlášení vykonávala činnost, z níž má příjmy uvedené v odstavci 1 písm. a) bodu 2, avšak která podle svého prohlášení v kalendářním roce bezprostředně předcházejícím kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, na které se dávka přiznává (§ 51), činnost, z níž by měla příjem uvedený v odstavci 1 písm. a) bodu 2, nevykonávala, započítává se jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu částka odpovídající 25 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, na které se rozhodný příjem zjišťuje; pro stanovení částky průměrné mzdy v národním hospodářství platí odstavec 7 věta druhá obdobně. Předchozí věta platí obdobně, má-li osoba příjmy uvedené v odstavci 1 písm. b) bodě 1. Při stanovení rozhodného příjmu podle věty první se ke zvýšení nebo snížení daně z příjmů podle odstavce 2 věty čtvrté nepřihlíží.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rop 17. 6. 2007 23:14

tak podle Sdělení Ministerstva práce a sociálních věcí č. 137/2007 Sb. je 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství 10 100 Kč a 25 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství 5 000 Kč
Rop
Administrátor