platce dph

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mia777 29. 6. 2007 14:20

Nejsem platce dph a chci si koupit pc do me firmy, a chtel bych koupit zbozi jiz dnes a pouzit na tom odpcet dph, pokud budu platce dph az od 2.7.2007?
mia777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vari 29. 6. 2007 14:26

Můžete již dnes a dejte si vystavit řádný daňový doklad na vaše IČ. Máte nárok si u majetku odečíst a to v prvním daňovém přiznání.
vari
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kiša 29. 6. 2007 19:44

Ze zboží si odpočet budete moci uplatnit bez problémů.

Z PC jen pokud jeho cena bude vyšší než 40 000,- Kč bez daně.
Viz § 74 odst. 1 až 4, a § 72 odst. 2 ZDPH.

Řádný daňový doklad nepotřebujete, jen to musí být doklad od plátce DPH.
Viz § 74 odst. 2.
Kiša
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků