Zrizeni obcerstveni

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod r98r98 20. 8. 2007 20:08

Peshi píše:Ja byt tebou, tak bych od toho dal ruce pryc a radsi bych si dodelal stredni skolu. Pokud nemas v tomto oboru zadnou praxi, nerozumis moc ekonomii, radeji se na to vykasli. Akorat prijdes o penize a volny cas a kdyby se ti nahodou darilo, tak o kamarady. Nezapominej, ze zijes v Cesku - kolibce zavisti a neprejicnosti.

Diky za nazor, jeste to promyslim.Kdo nic nezkusi, nic nema...
r98r98
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 20. 8. 2007 21:05

r98r98 píše:Aha, myslite, ze kazdy stanek treba s gyrosem toto vsechno splnuje?S takouvou by pomalu nemohl nikdo provozovat nic, aniz by neporusil jedinne hygienicke pravidlo.

A proc si myslite ze tolik stanku s gyrosem bud zmenilo majitele nebo se zavrelo? Jinak kdyz se podivate poradne tak minimalne v te casti co je videt je vsechno z nerezu :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod r98r98 20. 8. 2007 21:18

Rop píše:
r98r98 píše:Aha, myslite, ze kazdy stanek treba s gyrosem toto vsechno splnuje?S takouvou by pomalu nemohl nikdo provozovat nic, aniz by neporusil jedinne hygienicke pravidlo.

A proc si myslite ze tolik stanku s gyrosem bud zmenilo majitele nebo se zavrelo? Jinak kdyz se podivate poradne tak minimalne v te casti co je videt je vsechno z nerezu :-)

Toho jsem si nevsiml, mne se zda, ze naopak porad pribyvaji...Nemate nekde odkaz na seznam hygienickych norem, ktere by provozovna musela splnovat?Bude s tim hodne starosti, ale chci to vyzkouset a neco se naucit.Zatim nejzasadnejsi problem bude jak sezenu zivnostak, pokud se nebude jednat o volnou zivnost:
Výroba potravinářských výrobků - výroba pokrmů bez možnosti přímé konzumace v hostinské provozovně
........ (jiná obdobná výroba),
ale o remeslnou zivnost :SKUPINA 108: Potraviny a nápoje - Pekařství, cukrářství... :|
r98r98
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 21. 8. 2007 00:24

Seženete si zaměstnance, který bude odpovědnou osobou ... vy bude mít živnosťák a on (či ona) vás bude "kontrolovat" a "podílet se na vašem podnikání" ... ovšem otázka je kdo do vašeho "pokusu" s vámi půjde :roll:

Jinak normy netuším kde hledat ... mám to spíš od známých kteří zřizovali si restauraci :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2007 06:42

r98r98 píše:Jak uz jsem psal vyse, nepotrebuji zavratne castky, staci mi pro zacatek ke studiu par tisic mesicne.V cem myslite, ze by byl problem se zivnostnakem?Diky

Tady nejde o to, že výdělek bude jen 8000 Kč. Ale že rozdíl mezi ziskem a ztrátou je jen 8000 Kč - a to je fakt zoufale málo. V občerstvení se běžná hrubá marže pohybuje ve stovkách procent.
Hrubý zisk by měl být MINIMÁLNĚ dvojnásobný než všechny hrubé náklady (nájem, umoření počátečních nákladů, plat zaměstnance, suroviny,...). A to fakt minimálně, spíš bych řekl víc. Dva známí něco takového provozovali a ani jeden neskončil slavně.

Jako reálné vidím jen prodej potravin zpracovaných někým jiným (aktuálně mě napadá třeba ten Krokodýl ( http://www.crocodille.cz ). Eventuelně doplněnou nějakým dalším výnosným sortimentem (žvýkačky a bonbóny, limonády a piva v plechovkách/lahvích, tiskoviny, tabák). Jediným požadavkem bude lednička (a tu je schopen dodat (zapůjčít - a nejspíš i zdarma) dodavatel), navíc lze získat značnou část zboží "na komisi" a neprodané vracet - záleží samozřejmě na vyjednávacích schopnostech s dodavatelem. Získání ŽL na takovýto prodej by neměl být problém.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod r98r98 21. 8. 2007 07:36

PatrikChrz píše:
r98r98 píše:Jak uz jsem psal vyse, nepotrebuji zavratne castky, staci mi pro zacatek ke studiu par tisic mesicne.V cem myslite, ze by byl problem se zivnostnakem?Diky

Tady nejde o to, že výdělek bude jen 8000 Kč. Ale že rozdíl mezi ziskem a ztrátou je jen 8000 Kč - a to je fakt zoufale málo. V občerstvení se běžná hrubá marže pohybuje ve stovkách procent.
Hrubý zisk by měl být MINIMÁLNĚ dvojnásobný než všechny hrubé náklady (nájem, umoření počátečních nákladů, plat zaměstnance, suroviny,...). A to fakt minimálně, spíš bych řekl víc. Dva známí něco takového provozovali a ani jeden neskončil slavně.

Jako reálné vidím jen prodej potravin zpracovaných někým jiným (aktuálně mě napadá třeba ten Krokodýl ( http://www.crocodille.cz ). Eventuelně doplněnou nějakým dalším výnosným sortimentem (žvýkačky a bonbóny, limonády a piva v plechovkách/lahvích, tiskoviny, tabák). Jediným požadavkem bude lednička (a tu je schopen dodat (zapůjčít - a nejspíš i zdarma) dodavatel), navíc lze získat značnou část zboží "na komisi" a neprodané vracet - záleží samozřejmě na vyjednávacích schopnostech s dodavatelem. Získání ŽL na takovýto prodej by neměl být problém.m/quote]

Vcera jsem obchazel mesto a jedna mila pani se docela rozpovidala, takze mam cerstvejsi informace.Puvodne tech 8000 Kc mi vyslo za predpokladu, ze bych denne prodal zbozi za 1500 Kc (coz jsem trosku podhodnotil, abych si nedelal zbytecne iluze), jenze pani me informovala, ze denne proda zbozi minimalne za 3000 Kc a vzhledem k tomu, ze prodava zmrzlinu, kterou kupuje od vyrobce, tak nema takovy zisk z prodaneho zbozi, jako bych mel ja...Navic ma velke naklady na elektrinu, a pronajem dalsi mistnosti, kde jen mrazaky se zasobami zmrzlin.Takze si myslim, ze takovy problem v zisku by nebyl.
r98r98
Návštěvník

Odeslat příspěvekod r98r98 21. 8. 2007 07:42

PatrikChrz píše:

Jako reálné vidím jen prodej potravin zpracovaných někým jiným (aktuálně mě napadá třeba ten Krokodýl ( http://www.crocodille.cz ). Eventuelně doplněnou nějakým dalším výnosným sortimentem (žvýkačky a bonbóny, limonády a piva v plechovkách/lahvích, tiskoviny, tabák). Jediným požadavkem bude lednička (a tu je schopen dodat (zapůjčít - a nejspíš i zdarma) dodavatel), navíc lze získat značnou část zboží "na komisi" a neprodané vracet - záleží samozřejmě na vyjednávacích schopnostech s dodavatelem. Získání ŽL na takovýto prodej by neměl být problém.m/quote]

Jinak dekuji, za Vas navrh sortimentu.Tiskoviny a tabak nepripada v uvahu, ale ty bagety a napoje jeste zvazim.I tak bych to chtel pouze jako vedlejsi zbozi k puvodne planovanemu...
r98r98
Návštěvník

Odeslat příspěvekod r98r98 21. 8. 2007 08:48

Prave jsem volal na zivnostensky urad a bylo mi sdeleno, ze se jedna o remeslnou zivnost, cili ze si budu muset sehnat odpovednou osobu...Pokud bych ji sehnal, na koho bude nejlepsi z hlediska, odpoctu dani nebo nejakych vyhod napsat zivnostensky list?Na me jako studenta, nebo na babicku, ktera pobira starobni duchod ?
r98r98
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 21. 8. 2007 11:10

To zalezi na spouste veci ... ale obecne bych rekl ze na vas ...
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2007 11:17

Ty balené potraviny mají tu výhodu, že se člověk vyhne spoustě problémů s hygienou (ať už kontroly nebo nezbytné úpravy provozovny), bude jednodušší na to získat ŽL.
Jo, ještě mě napadla zmrzlina (samozřejmě balená). Pokud bude "balený sortiment" od nějakého dodavatele s dominantním postavením na trhu (Pepsi + Coca cola; Algida, ...) je šance získat ledničky na pronájem zdarma. I když bude tam pravděpodobně podmínka neumisťovat do "jejich" zařízení konkurenční výrobky, určitý minimální obrat a samozřejmě záleží i na vyjednávacích schopnostech, umístění provozovny, atd. V ideálním případě je možné získat "na komisi" téměř celý obchod včetně vybavení a možnost neprodané výrobky vracet za plnou cenu. Trh je celkem nasycen a stačí první dvě, tři nabídky odmítnout a oni pak přilezou třeba po kolenou, jen aby tam to svoje zboží natlačili :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod r98r98 21. 8. 2007 13:13

Rop píše:To zalezi na spouste veci ... ale obecne bych rekl ze na vas ...

Nechapu jak to myslite...Jde mi o to, jestli mam jako student nejake slevy na dani, ktere duchodce nema, nebo obracene v pripade duchodce?
r98r98
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 21. 8. 2007 13:48

No slevu na dani mate ... jinak zbylé věci jste si nastejno ... čili zdravotní a sociální
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod aura5 22. 8. 2007 14:01

pokud budete studentem a ŽL bude jako vedlejší tak se vyplatí napsat živnost na Vás, protože budete mít ulevy na daně a to jak základní na osobu tak ještě ulevu na studium, případně další i úlevy . U babičky na nebudou na dani žádné úlevy. Jinak jak u Vás tak u babičky platí že se na Vás nevztahuje minimální dan, dále pokud se vejdete do určité částky zisku nebudete muset platit ani sociální poj. Babičku pak eventuelně můžete vzít na výpomoc na dohodu a budete to pro Vás částka daňově odpočitatelná.
aura5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod r98r98 22. 8. 2007 20:07

aura5 píše:pokud budete studentem a ŽL bude jako vedlejší tak se vyplatí napsat živnost na Vás, protože budete mít ulevy na daně a to jak základní na osobu tak ještě ulevu na studium, případně další i úlevy . U babičky na nebudou na dani žádné úlevy. Jinak jak u Vás tak u babičky platí že se na Vás nevztahuje minimální dan, dále pokud se vejdete do určité částky zisku nebudete muset platit ani sociální poj. Babičku pak eventuelně můžete vzít na výpomoc na dohodu a budete to pro Vás částka daňově odpočitatelná.d/quote]

Dekuju, to jsem presne potreboval slyset...
r98r98
Návštěvník

Předchozí stránka