DPH ve smlouve u neplatce DPH

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 14. 12. 2007 10:56

Ještě přikládám odkaz na téma Faktura daň, kde je i vzorová faktura pro neplátce DPH
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod M2M 14. 12. 2007 13:45

Takže ta firma musí vystavit takovou fakturu jak je uvedeno v odkazu. Jinak bych mohl mít problém s FÚ.
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 14. 12. 2007 14:53

M2M píše:Takže ta firma musí vystavit takovou fakturu jak je uvedeno v odkazu. Jinak bych mohl mít problém s FÚ. /quote]
Přesně tak, pokud zákazníkovi přijde faktura za zboží prodávané vámi, jakožto neplátcem, a bude na ní vyčíslená DPH, máte poměrně velký průšvih....
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod koblihac 13. 2. 2008 16:48

Jestli jsem to dobře pochopil, tak já jako neplátce prodávám vše jakoby bez DPH (protože to DPH si pak případný příjemce odečíst nemůže). Nakupuji však normálně s DPH.

Tedy, pokud nakoupím materiál (součást nějaké zakázky) a přefakturuji ho zákazníkovi (za stejnou cenu), který plátce DPH je, pak já nevydělám ani korunu a on navíc přijde o možnost si DPH odečíst, je to tak?
koblihac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 13. 2. 2008 18:59

Ne ...

Jako neplátce DPH na fakturu nesmíte uvádět DPH ... takže když nikde nebude DPH tak si ho nikdo nemůže odečíst

Dojděte si za účetním poradcem ... bude to pro vás nejlepší :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Předchozí stránka