Při koupi zadání IC

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod M2M 8. 1. 2008 20:36

Slyšel jsem že když si koupím výrobek a zadám své IC, protože to chci pro podnikání, čili odepsat z daní, platí obchodní zákoník. Kdežto když IC nezadám platí Zákona o ochraně spotřebitele - což má velké výhody při reklamaci. Prot se ptám jestli je lepší kupovat bez zadání IC. A hlavne jestli si výrobek z daní mohu odečíst i když tam IC nezadám.
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 8. 1. 2008 21:09

To vypada, ze si chces koupit notebook od Aceru, co? Protoze neznam jineho vyrobce, ktery ma takove hovadske podminky.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod M2M 8. 1. 2008 21:22

Ne nechci nic kupovat, pouze jsem to slyšel. Je to všeobecné.
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 8. 1. 2008 21:37

Ano, je to tak jak si napsal. Kdyz si koupis notebook ACER a na dokladu bude tve IC, tak ti uznaji zaruku pouze rok. Kdyz tam IC nebude, tak mas klasicky 2 roky. Ohani se samozrejme obchodnim vs. obcanskym zakonikem.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 8. 1. 2008 21:41

Zkuste se mrknout na Reklamace - a vše o nich ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod KubaPa 8. 1. 2008 23:11

S474N píše:To vypada, ze si chces koupit notebook od Aceru, co? Protoze neznam jineho vyrobce, ktery ma takove hovadske podminky.
Není to zdaleka jenom Acer.
edit:
Namátkou ještě HP a IBM/Lenovo a Dell - I když HP, IBM i Dell nabízej možnost záruku prodloužit, osobně mám na Dellu záruku 3 roky next business day, tedy provedení opravy následující pracovní den po nahlášení u mě.
Naposledy upravil KubaPa dne 8. 1. 2008 23:16, celkově upraveno 2
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 8. 1. 2008 23:13

KubaPa: jelikoz se orientuji vyhradne na DELL, tak je mozne, ze uz to delaji i jini. Nicmene je to dle meho nazoru prasecina a tim spis se divim lidem, ze si tyto vyrobky kupuji.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod WonDrak 9. 1. 2008 00:32

Neni to prasencina, prostě, když chce někdo ušetřit (při nákupu) tak koupí se zárukou jakou chce, tedy i minimální a pak může dle libosti přidávat roky nahoru.
A hlavně notebook, který je díky zkrácené záruce o pár tisíc levnější vypadá líp ve srovnání s modelem s normální zárukou.
Osobně mám HPčko a mám ho kupovaný na firmu a záruku mám pouze 1 rok, ale až budu mít před koncem záruky tak zřejmě dokoupím.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 1. 2008 00:41

WonDrak: dej si alza.cz a neni tam vubec zadny rozdil v cene, rozdil je pouze v IC a tim padem pridelenim nebo nepridelenim dvoulete zaruky. Osobne bych se firmam s podobnymi praktikami vyhnul.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod M2M 9. 1. 2008 06:56

Já mám HP monitor. Koupil jsem ho zde:
http://www.eternity.cz/produkt/hp-lp1965/

Ale zde nevidím žádnou záruku, počítal jsem též na 2 roky.

Jinak mě ještě zajímá jestli mohu odečíst z dani i když jsem si to koupil bez IC.
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr_fm 9. 1. 2008 11:49

Ja si myslim ze jako FO neni zadny problem, vlozit si ucet bez ICa hlavne pokud neni vystaveny na cizi jmeno...
Jak je to u jinych - sro apod. to netusim, ale neco mi rika, ze pokud napr. pozadujete odpocet dph, mela by faktura obsahovat udaje, tak i Vase DIC. Nevim to ale vubec jiste.
petr_fm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 9. 1. 2008 12:26

jj ... presne tak ... u plátců DPH musí být na daňovém dokladu ještě DIČ ... takže tam je jasné, že je to do podnikání ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor