počátek podnikání,zaúčtování

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod golda4 17. 1. 2008 07:35

Začala jsem podnikat v listopadu 2007,musela jsem si koupit PC a pod,to stálo 24000,-Kč.Jak to zaúčtovat,musím vložit hotovost,nebo mohu být v minusu na počátku podnikání a odepsat to v daních 2007.Jsem ještě zaměstnaná,budu dělat souhrn v daních.Děkuji
golda4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 17. 1. 2008 10:12

Pokud jste počítač koupila za hotovost, peníze do podnikání předtím vložit musíte (pokladna nemůže jít do záporných čísel). Pokud jste platila z účtu, buď jste na něm nyní v mínusu, nebo jste tam peníze vložila.
Něco jiného jsou daně, tam pokud jste neměla žádné příjmy a pouze tento výdaj, skončíte rok 2007 ve ztrátě, protože peníze, které sama vložíte do podnikání a sama sobě vyplatíte pro osobní spotřebu se do daní nepočítají (ani na jedné straně - jde o příjmy a výdaje, ale nedaňové.
KubaPa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 17. 1. 2008 11:12

A já to hodím do příkladu:
1. Vklad do pokladny 24 000,- (nedaňový příjem)
2. Nákup PC 24 000,- (daňový výdaj)

Takhle to vypadá v případě, že jste počítač koupila az po začátku podnikání .... pokud před začátkem tak to bude jen v daňovém přiznání v jako položka snižující základ daně.

A na závěr moje tradiční doporučení ... pokud si opravdu nejste jistá, navštivte nějakého daňového nebo účetního poradce a svěřte mu vedení daňové evidence a vyplňování přiznání ... i když za to platíte stále se to vyplatí :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků