Daň z příjmu, podnikání jen část roku

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod markett 29. 1. 2008 09:02

Dobrý den, ráda bych se zeptala na pár věcí, se kterými si nevím rady. Manžel zahájil podnikání v červnu loňského roku a vzhledem k tomu, že nakupoval do začátku mnoho zařízení, skončil na konci roku se ztrátou. Já jsem na mateřské, příjmy kromě rodičovského příspěvku jsem neměla žádné příjmy. Jestli jsem to dobře pochopila, nemůžeme uplatnit společné zdanění.
...společné zdanění uplatnit nemůžeme?
...když manžel podnikal v loňském roce 7 měsíců, tak slevu na dani na děti a manželku uplatní jen na těch 7 měsíců nebo za celých dvanáct?
...
Moc díky za odpověď a přeju hezký den:-)
markett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vari 29. 1. 2008 10:18

Jednou z podmínek zamezujících společné zdanění manželů je v §13a odst.(4) a to, že je alespoň jeden z manželů má povinnost stanovit minimální základ daně podle §7c. Odpočet na manželku uplatní za celý rok a na děti asi také (pokud se nenarodili v roce 2007).
vari
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 30. 1. 2008 09:15

markett: Na co by bylo společné zdanění manželům, z nichž jeden nemá žádné příjmy a druhý v tom roce vykázal ztrátu? To mi nějak nejde do hlavy.

vari: Minimální základ daně se imho nevztahuje na první rok nebo dva podnikání.
KubaPa
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků