zdanění Dohody o provedení práce u stejného zamestnavatele

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod IvanP 28. 2. 2008 17:46

Jak se má správně zdanit příjem z Dohody o provedení práce (do 5000Kč/měs.) u stejného zaměstnavatele, u kterého mám zaměstnání (nejsem OSVČ) na plný úvazek?
Mám neblahý dojem, že se mi tento příjem daní dvakrát....
IvanP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 28. 2. 2008 20:48

Tak tohle vidím poprvé v životě ...

Podle mě zákon o daních z příjmů příjmy od jednoho zaměstnavatele v jednom měsíci hodí do jednoho balíku a z nich udělá daň ... čili základ daně ze zaměstnání (Hrubá mzda + soc. + zdrav.) + základ daně z dohody ... a z toho daň ... a odečíst slevy na dani ....

Ale neberte to jako bernou minci ... ruku do ohně za to nedám ... ale dal jsem to za domácí úkol jedné sličné slečně na FU ... snad si vzpomene :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 2. 3. 2008 14:33

Rop: Tak nevím, zaměstnavatel tvrdí, že příjem z Dohody o provedení práce se daní srážkovou daní (myslím 15%)...
IvanP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 2. 3. 2008 15:43

To jsem si všimnul, že tohle si myslí většina zaměstnavatelů .... ale zákon to říká tak jak to píšu já. A myslí si to i na FU ... viz kusá zpráva od jedné úřednice kontroly FU v Rychnově nad Kněžnou:
Kód: Vybrat vše
Tak sem to dneska konzultovala s kolektivem a došli jsme k názoru, že se to skutečně daní oboje dohromady. Sice může podepsat jen jedno prohlášení k dani, ale v tomhle případě ho vlastně podepisuje pro oba dva příjmy, takže bude oboje danit zálohou
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků