Platby ze zahranici

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karelmal2 2. 3. 2008 00:24

Ciao,

chtel jsem se zeptat, jestli je nejaky pravne ucetni rozdil pokud mam smlouvu na ZL se zahranicni firmou. Danim vse podle beznych zakonu jako by to byla smlouva s CR firmou? Stejne tak dan s pridane hodnoty?

Dekuji,

KM
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 3. 2008 07:04

Povinnost být plátce DPH je při obchodováním se zahraničím od nižší sumy, při zasílání zboží do EU se plátcům bez DPH fakturuje rovněž bez DPH.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vari 2. 3. 2008 09:28

Daň z příjmu je vždy stejná. U DPH je to malinko složitější. Je třeba hledat variantu do které patříte
Jste plátce DPH a dodáváte zboží plátci DPH v členském státě EU
Jste plátce DPH a dodáváte zboží neplátci DPH v členském státě EU
Jste plátce DPH a dodáváte zboží do nečlenského státu EU
Podobné to je se službami, ale musíte rozlišovat o jakou službu jde, a potom podle místa uskutečnění.
Pokud má být odpověď alespoň trochu konkrétní, tak musíte říci čeho se smlouva týká.
vari
Diskutér

Odeslat příspěvekod karelmal2 2. 3. 2008 09:45

Rozumim.

Byly by to sluzby (rekneme konzultace v oblasti IT) a to neclenskeho statu EU (USA) pro firmu, ktere je platcem DPH.

Chtel bych priblizne zjistit, kolik mi zustane z pravidelneho mesicniho fakturovani na 100 000 Kc takove firme po zaplaceni vsech dani z prijmu, DPH, SP, ZP, atp. Proto me zajima, jak s tim zatoci to, ze je ta firma zahranicni subjekt.

Pricemz by to byla jedina aktivita (na ZL), kterou bych vykonaval - zadne zamestnani vedle toho, nic. ZL bych si teprve poridil, takze bych ucetne zacinal uplne od zacatku.
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod zadirr 2. 3. 2008 11:29

Pokud vím, v USA obecně není DPH, je tam pouze spotřebitelská daň, kterou prodávající naúčtuje kupujícímu, pokud kupující je konečný spotřebitel, a prodávající tu daň odvede rovnou státu, daň se nepřeúčtovává celým řetězcem jako u evropské DPH.

Poskytnutí služby do třetí země je osvobozeno od DPH (§63 zákona o DPH). Případnou DPH v zemi kam se služba poskytuje musí příjemce služby přiznat a zaplatit místnímu úřadu, ne českému dodavateli služby. Každopádně tobě zde může být jedno, jestli je příjemce plátce daně nebo je, je to jeho povinnost.

Když uplatníš výdaje paušálem, základ daně je 50 000Kč, z toho 15% daň z příjmu, 14,8% sociální pojištění, 6,75%. Celkem tedy zaplatíš na daních a pojištění 18 275 Kč, čistého ti zůstane 81 725 Kč.
zadirr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 2. 3. 2008 11:52

daň z příjmů, SP a ZP se nemění ....

No a co to bude za služby v oblasti IT? A jste vy plátcem DPH?

zadirr: služba je osvobozena ... ale jenom ta která je vyjmenována v § 67 odst. 2 ... důležitější je místo uskutečnění zdanitelného plnění ... a to jsme tady probírali v tématu Fakturace do zahraničí ... hlavně poslední 4 příspěvky :-)
Naposledy upravil Rop dne 2. 3. 2008 11:56, celkově upraveno 2
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 2. 3. 2008 11:54

Dekuji za odpoved.

Takze k DPH bych se nemusel hlasit ani kdybych prekrocil 1 000 000 CZK obratu za poslednich 12 mesicu?
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod zadirr 2. 3. 2008 17:26

Rop: tomu §67 odst. 2 musím říct že moc nerozumím - chápal bych to tak, že třeba koupím bourané auto, opravím ho a pak prodám do třetí země. To ale není náš případ.

Když sedím doma s notebookem na klíně a programuju pro zákazníka ve třetí zemi, tak je to snad osvobozené taky, ne? Protože jestli ne, mám asi problém :-)

karelmal2: Myslím že by ses k DPH zaregistrovat měl.
zadirr
Diskutér

Odeslat příspěvekod zadirr 2. 3. 2008 17:31

Už to mám. Podle §10 odst. 6 respektive odst. 8 je místem plnění třetí země, a podle §2 odst. 1 je předmětem daní jen služba s místem plnění v tuzemsku.

Když ale taková služba není předmětem daně z přidané hodnoty, tím pádem to není ani plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet ani plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet, tak mám nárok na odpočet DPH z nákladů nebo ne? Doufám že jo, protože jinak mám, jak už jsem řekl, problém :-(
zadirr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 2. 3. 2008 17:51

Poskytujete i jiné služby v ČR (či EU)? Pokud ano, tak máte .... pokud ne tak asi ne ... ale to již je důvod stát se plátce VAT v USA ... :-)
Každopádně jakákoliv globalizace v oblasti daní je docela o hubu ... naštěstí alespoň v EU to platí +- stejně :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 2. 3. 2008 18:26

Takze zaregistrovat se k DPH ano, ale zadne DPH fakticky neplatit.

Rop: Byla by to jedina sluzba - tzn. jen jeden kontrakt s US firmou, nic vic.
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 2. 3. 2008 21:16

Pokud se registrujete k DPH, tak tu fakturu do USA budete mít bez DPH ...

Jinak proč se chcete registrovat k DPH?

Jinak samozřejmě pozor na US VAT ... doporučuji zeptat se vašeho odběratele, jak je u nich VAT řešeno ... viz diskuze na kterou jsem dával odkaz o 6 příspěvků výš :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 2. 3. 2008 22:16

Ja samozrejme nechci, ale pokud prekrocim 1 milion obrat za poslednich 12 mesicu, tak bych mel nebo ne?
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 3. 2008 22:25

ne měl, ale musíš!
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 2. 3. 2008 23:17

Rop: vidis, tak musim:)

Zaver: Takze se musim po nejake dobe registrovat k DPH, ale neplatit ho - minimalne ne v CR.
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 2. 3. 2008 23:23

jak neplatit DPH?

Pokud jste registrován tak ke všem fakturám v ČR musíte přihodit DPH ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelmal2 3. 3. 2008 10:17

Tomu rozumim, ale co pak znamena, ze sluzby do zahranici jsou osvobozeny od DPH? .. jak bylo receno o par postu drive.
karelmal2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 3. 3. 2008 11:03

Faktura od někoho z ČR kdo je plátce DPH - možnost odečtení DPH

Faktura pro někoho v ČR - nutnost přihození DPH

Faktura pro amíka za elektronickou službu - netýká se DPH v ČR (EU) ... nutnost najít jak to je s VAT v USA
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků