Stránka 1 z 2

Platby ze zahranici

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 00:24
od karelmal2
Ciao,

chtel jsem se zeptat, jestli je nejaky pravne ucetni rozdil pokud mam smlouvu na ZL se zahranicni firmou. Danim vse podle beznych zakonu jako by to byla smlouva s CR firmou? Stejne tak dan s pridane hodnoty?

Dekuji,

KM

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 07:04
od PatrikChrz
Povinnost být plátce DPH je při obchodováním se zahraničím od nižší sumy, při zasílání zboží do EU se plátcům bez DPH fakturuje rovněž bez DPH.

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 09:28
od vari
Daň z příjmu je vždy stejná. U DPH je to malinko složitější. Je třeba hledat variantu do které patříte
Jste plátce DPH a dodáváte zboží plátci DPH v členském státě EU
Jste plátce DPH a dodáváte zboží neplátci DPH v členském státě EU
Jste plátce DPH a dodáváte zboží do nečlenského státu EU
Podobné to je se službami, ale musíte rozlišovat o jakou službu jde, a potom podle místa uskutečnění.
Pokud má být odpověď alespoň trochu konkrétní, tak musíte říci čeho se smlouva týká.

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 09:45
od karelmal2
Rozumim.

Byly by to sluzby (rekneme konzultace v oblasti IT) a to neclenskeho statu EU (USA) pro firmu, ktere je platcem DPH.

Chtel bych priblizne zjistit, kolik mi zustane z pravidelneho mesicniho fakturovani na 100 000 Kc takove firme po zaplaceni vsech dani z prijmu, DPH, SP, ZP, atp. Proto me zajima, jak s tim zatoci to, ze je ta firma zahranicni subjekt.

Pricemz by to byla jedina aktivita (na ZL), kterou bych vykonaval - zadne zamestnani vedle toho, nic. ZL bych si teprve poridil, takze bych ucetne zacinal uplne od zacatku.

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 11:29
od zadirr
Pokud vím, v USA obecně není DPH, je tam pouze spotřebitelská daň, kterou prodávající naúčtuje kupujícímu, pokud kupující je konečný spotřebitel, a prodávající tu daň odvede rovnou státu, daň se nepřeúčtovává celým řetězcem jako u evropské DPH.

Poskytnutí služby do třetí země je osvobozeno od DPH (§63 zákona o DPH). Případnou DPH v zemi kam se služba poskytuje musí příjemce služby přiznat a zaplatit místnímu úřadu, ne českému dodavateli služby. Každopádně tobě zde může být jedno, jestli je příjemce plátce daně nebo je, je to jeho povinnost.

Když uplatníš výdaje paušálem, základ daně je 50 000Kč, z toho 15% daň z příjmu, 14,8% sociální pojištění, 6,75%. Celkem tedy zaplatíš na daních a pojištění 18 275 Kč, čistého ti zůstane 81 725 Kč.

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 11:52
od Rop
daň z příjmů, SP a ZP se nemění ....

No a co to bude za služby v oblasti IT? A jste vy plátcem DPH?

zadirr: služba je osvobozena ... ale jenom ta která je vyjmenována v § 67 odst. 2 ... důležitější je místo uskutečnění zdanitelného plnění ... a to jsme tady probírali v tématu Fakturace do zahraničí ... hlavně poslední 4 příspěvky :-)

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 11:54
od karelmal2
Dekuji za odpoved.

Takze k DPH bych se nemusel hlasit ani kdybych prekrocil 1 000 000 CZK obratu za poslednich 12 mesicu?

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 17:26
od zadirr
Rop: tomu §67 odst. 2 musím říct že moc nerozumím - chápal bych to tak, že třeba koupím bourané auto, opravím ho a pak prodám do třetí země. To ale není náš případ.

Když sedím doma s notebookem na klíně a programuju pro zákazníka ve třetí zemi, tak je to snad osvobozené taky, ne? Protože jestli ne, mám asi problém :-)

karelmal2: Myslím že by ses k DPH zaregistrovat měl.

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 17:31
od zadirr
Už to mám. Podle §10 odst. 6 respektive odst. 8 je místem plnění třetí země, a podle §2 odst. 1 je předmětem daní jen služba s místem plnění v tuzemsku.

Když ale taková služba není předmětem daně z přidané hodnoty, tím pádem to není ani plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet ani plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet, tak mám nárok na odpočet DPH z nákladů nebo ne? Doufám že jo, protože jinak mám, jak už jsem řekl, problém :-(

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 17:51
od Rop
Poskytujete i jiné služby v ČR (či EU)? Pokud ano, tak máte .... pokud ne tak asi ne ... ale to již je důvod stát se plátce VAT v USA ... :-)
Každopádně jakákoliv globalizace v oblasti daní je docela o hubu ... naštěstí alespoň v EU to platí +- stejně :-)

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 18:26
od karelmal2
Takze zaregistrovat se k DPH ano, ale zadne DPH fakticky neplatit.

Rop: Byla by to jedina sluzba - tzn. jen jeden kontrakt s US firmou, nic vic.

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 21:16
od Rop
Pokud se registrujete k DPH, tak tu fakturu do USA budete mít bez DPH ...

Jinak proč se chcete registrovat k DPH?

Jinak samozřejmě pozor na US VAT ... doporučuji zeptat se vašeho odběratele, jak je u nich VAT řešeno ... viz diskuze na kterou jsem dával odkaz o 6 příspěvků výš :-)

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 22:16
od karelmal2
Ja samozrejme nechci, ale pokud prekrocim 1 milion obrat za poslednich 12 mesicu, tak bych mel nebo ne?

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 22:25
od mikicz
ne měl, ale musíš!

Odeslat příspěvekNapsal: 2. 3. 2008 23:17
od karelmal2
Rop: vidis, tak musim:)

Zaver: Takze se musim po nejake dobe registrovat k DPH, ale neplatit ho - minimalne ne v CR.