Kde je nejlepší úvěr pro PO

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 18. 3. 2021 19:42

Také jsem to řešil, auto na PO. Nakonec jsem si auto koupil/úvěroval soukromě, vložil do majetku PO a ta auto splácí.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ridder 18. 3. 2021 19:53

No já už naprosto otrávenej byrokracií jsem auto zaplatil hotově bez úvěru, protože jsem nechtěl aby prodávající tak dlouho čekal. Mezitím budu pokračovat v byrokracii pozvolnějším tempem a dotáhnu do konce ten kontokorent u Fia, kdyby náhodou peníze v cashflow chyběly.

@dalich Chápu to správně, že jsi auto napřed napsal na sebe jako soukromník a pak ho prodal své firmě? Nebo jsi to udělal, jak se tu psalo - úvěr na sebe a půjčeno firmě?
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 19. 3. 2021 15:22

Ridder: Já to měl komplikovanější.

Auto jsem kupoval v Německu.
1. Sjednal jsem si úvěr jako soukromá osoba.
2. Objednal jsem auto v Německu jak právnická osoba.
3. Ze soukromého účtu jsem provedl směnu na eura a platbu (výhodnější kurz).
4. Německá faktura byla na české s. r. o., vývozní značka i pojistka na soukromou osobu, nevěděli, jak tam dostat s. r. o. (značky přiděluje soukromý subjekt a tisknou se na počkání)
5. Vývozní malý německý TP byl na moje jméno - soukromou osobu, protože paní nevěděla, jak to má udělat (byl jsem první, co chtěl české s. r. o.)
6. Veškeré formality v CZ už byly opět na s. r. o., tj. v TP ihned s. r. o.

Technicky jsem firmě půjčil soukromé peníze na koupi firemního auta, které je tak od počátku majetkem firmy a firma mi "dluží". Nic jsem firmě neprodával (ocenění, posudky apod. = komplikace).

Btw, ty platby auta + převody na € ze soukr účtu (výpisy) jsou součástí firemního účetnictví pro případ kontroly. FÚ je v zásadě jedno, odkud to jde, chce to zdanit. Pokud mi budu kontrolovat s. r. o., automaticky mi projedou i soukromé a OSVČ účty, takže to muselo být transparentní. Nechtěl jsem to nějak "odrbat", cílem bylo koupit kvalitní auto pro firmu, aby mě přitom nestálo majlant.
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků