Účty pro SVJ

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2016 09:01

Nově nabízí účty zdarma pro podnikatele Equa, ale zatím jsem nestudoval podmínky.
My také přešli pod Fio a určitě utíkat nebudeme.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brouter 6. 1. 2016 09:21

[quote="astrapa"]brouter, dr._lukas: mimochodem, jak to máte s elektřinou do společných prostor a do výtahu, přešli jste od dominantního dodavatele k někomu menšímu typu Fosfa, Fonergy, 3-e? Podařilo se vám ušetřit? Protože větší část platby asi bude distributorovi za jističe, zajímalo by mě, jestli úspora má smysl.

-- 5. 1. 2016 11:38 --

Ahoj, reseny energie spolecnych prostor...SVJ ma narok na sazbu D pro domacnosti misto sazby C. Stacilo na cez dat prohlaseni, ze neni pouzivano pro podnikatelske ucely. U nas je tarif eTarif kde pausal je 10 kc misto 50 kc mame nekolik jisticu sklep, vytah, osvetleni a nekolik vchodu. Tedy vyplati se pomenit...lze i Fonergy s pausalem 0 kc a elektrinou o cca 150 kc levnejsi na MW ale to uz je maly rozdil a ten neresime. Ale co je vyse uvedeno je v radu 3000 kc na vchod/ 24 bytu rocne a tedy ma smysl resit...
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 6. 1. 2016 10:49

PatrikChrz: u té Equi je to snad jen účet pro živnostníky, ne? Equa zkouší stejnou fintu, jako mBank, která všude propagovala "firemní účet", ale byl to jen účet pro živnostníky.

brouter: Díky za vysvětlení. U nás nechtějí slyšet o jiném dodavateli než ČEZu. Opět se bojí, že to zkrachuje, že nám přestanou svítit, nepojede výtah a důchodkyně se nedostanou domů a podobné nesmyslné názory, se kterými se nedá bojovat.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 1. 2016 14:37

Stačí jeden důchodcovský magor, který se zapomněl v totalitě, kterého se chytne další tlupa a neprosadíš nic..Bohužel i nás v domě se formují určité věci zbytečně pomalu...
dr._lukas
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrhule 22. 11. 2019 12:01

dovolím si to tady trochu oživit :-)

účet máme u Fio, který na běžný provoz vyhovuje. Nicméně úročení 0 % v kombinaci s poměrně velkým zůstatkem (2m) mě nenechává v klidu.

Pokud by prostředky byly např. u wuestenrotu, ročně to hodí skoro 30tis čistého a to už stojí za zamyšlení...chápu, že účet je pro fyzické osoby... Otázka tedy je - jaké jsou aktuálně možnosti pro zhodnocení nevyužitých finančních rezerv pro SVJ?

zatím jsem našel
https://www.creditas.cz/firma/svj a to s úrokem 0.85 %
https://www.moneta.cz/sporeni-a-investi ... ni-section 1.2 % do 1m
https://www.wuestenrot.cz/pravnicke-oso ... stva-a-svj 1.4 % roční TV bez poplatků (zřízení, zrušení, předčasný výběr)

dá se najít něco lepšího?
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ninaa 22. 11. 2019 16:13

Naše malé SVJ (11 BJ) bylo obesláno dopisem z UNICREDIT Bank, nabízí konto Domov, při aktivním využívání konta bezplatné vedení účtu - čili nejde využít jako spořák, to zatěžují měsíčním poplatkem.
Bližší na osobní schůzce...
Vzápětí ověřovali telefonicky, zda jsme dopis dostali a chtěli sjednat schůzku.
Bohužel, jejich nepoužitelné el.bankovnictví - to jejich pro SVJ to nejde riskovat, je fakt podprůměrné, těch pohybů máme prostě víc, oni omezují historii, my jsme zvyklí na neomezenou historii operací a fulltextové vyhledávání v ní, no a navíc, jak dlouho jim to 1% vydrží?
A u té Monety těch 1,2% na spořáku by bylo super, ale platí to výhradně pro fyzické osoby podnikatele, ne pro SVJ.
Na ten TV WUSTENROT na 1,4% - inzerují, že umožní předčasný výběr bez sankcí, to je hodně slušné.
CREDITAS má na roční TV 1,6% + umožňuje 20% vkladu vybrat bez sankce, to také vypadá dobře.
Takže pokud změnit, tak dle mých zkoumání má CREDITAS v tuto chvíli nejvýhodnější podmínky jak na provozním bú tak na TV. Jejich el.banking v případě provozního účtu je docela ok, sice nemají fulltext, ale měli by mít neomezenou historii, nutno prověřit.
Nám se nechce přijít o celou historii u FIO, u kterého jsme celou dobu, o jejich efektivní, jednoduché, přehledné el.bankovnictví. Takže zvažujeme, že volné prostředky půjdou na roční TV do CREDITAS na 1,6%. Spořák u FIO je v pásmu do 1 mil. 0,35 %, ale ještě se dá založit na SVJ spořák Výhoda+ u TRINITY na 1,38%, bez podmínek resp do 49mio (ověřeno), takže měsíční volné prostředky půjdou asi na TRINITY.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas3 18. 2. 2020 17:38

Uvažuje se u nás o změně banky z Monety na Creditas (mají spec. produkt SÚ pro SVJ a BD) nebo Trinity. Máme tam málo pohybu a větší zústatek, tak uvažujem o formě Spořícího účtu s nějakým výnosem a bez popl za vedení.Máte někdo nějakou zkušenost.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 24. 3. 2020 11:11

atrapa - jakou fintu u Equa máš na mysli? My přešlapujeme u zřízení účtu buď Fio nebo Equa. Na co si mám dát pozor? Na infolince Equa mi řekli, že by byl účet pro SVJ skutečně zdarma.

Momentálně máme účet u ČSOB, jsme pětibytový dům, máme tam poplatky za vedení účtu, teď k tomu přibyly nějaké další za službu CEB. Tak řešíme co to je, jestli nám nesleví a pokud ne, asi půjdeme do nějaké, pro nás ekonomičtější banky.
losalamos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 24. 3. 2020 11:49

Equa banka v pohode, ale neumi prikaz inkasu, neni mozne si stahnout penize od nekoho jineho, kdo ma povolene inkaso.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 6. 2021 07:06

Otázkou je, co se stane s nabídkou Equa, když je koupila Raifka. Minimálně lze očekávat změnu čísla účtu
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků