Palivová (tankovací) firemní karta

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lukodlak 16. 3. 2021 17:52

Ahoj,
nemáte nějaký tip na tankovací kartu? Jsem OSVČ, mám dvě auta. Měsíčně 1000 litrů PHN.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 3. 2021 21:52

CCSka má výhodu a nevýhodu. Nevýhoda je, že není zdarma, výhoda je, že si v sobě uchovává účtenky, není tak třeba si je na čerpací stanici brát.

Naopak na bonusy jsou nejlepší vracecí kreditky, ideálně Mototechna (cobrand s Alzou)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukodlak 17. 3. 2021 08:37

No já bych chtěl, aby mi každý měsíc přišla faktura, kterou dám účetní, abych ji nemusel dávat každou účtenku. Něco takového nabízí třeba benzina business karta, kde se platí každých 14 dnů, ale měsíčně přijde jedna souhrnná faktura, kterou bych dal účetní.

Ta mototechna karta vypadá fajn, ale to zřízení je strašné co jsem četl...
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 2. 2023 02:10

já mám OMV kartu, limit 75k měsíčně, začal jsem asi na 10k na měsíc se 4 kartama, vyučtování chodí na začátku měsíce a splatnost je na konci měsíce, sleva je 2,5 Kč na litru , spíš je to počítaný jako 2 Kč na ceně bez DPH a pak se teprve přičte DPH , trošku složitější výpočet ale ve finále to dělá 2,5 Kč na litru. a nemusím posílat učení všechny papírový účtenky, pošlu fakturu a mám vysmáto a pak přijde DPH od finančáku následující měsíce.
karta funguje například i v Norsku, měl jsem tam půjčený auto a tankoval na norských benzínkách a v náký síti to bere tydle ROUtex karty, na webu pak maj přehledně sít, a bere to i na polskejch pumpách. takže za mě super vynález. žádnej měsíční poplatek, zálohy nic, prostě pošlou smlouvy k podpisu, karty na SPZ a jezdíš, zadáváš si tam kilometry na pumpě a pak PIn, možnost limitů na kartě na den, týden, měsíční limit já měl faktury za 30k za měsíc a pak potřebuješ další měsíc znovu tankovat tak ještě jeden násobek toho co projezdíš a natankuješ a máš z toho potřebnej limit.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2023 05:57

Pár měsíců pracuji v dopravní společnosti (autobusová doprava) a různých karet používáme hodně. Obecně nejvíce se vyplatí karty přímo od dané sítě benzínek, tam totiž máme dohodnuté tzv. vyhlašované ceny, které platí na všech benzínkách dané sítě bez ohledu na cenu totemovou. Teprve teď chápu, proč vídám často autobusy (městské nebo dálkové) tankovat na "drahých" benzínkách, ty firmy totiž neplatí cenu, která je uvedena na totemu. Každý autobus (linka) tak vyfasuje kartu (sadu karet) podle benzínek na trase, kde má přikázáno tankovat. Máme smlouvy jak v ČR tak v zahraničí.

Jako zálohu mají autobusy karty DKV, ale to jen pro nouzi nejvyšší - tam se totiž platí totemová cena + ještě nějaký poplatek.

Ve všech případech chodí měsíční faktury, kde vše hradíme najednou. Limit se vztahuje na firmu (je možné, že nějaký ochranný limit je i na jednotlivé karty - on to spravuje kolega, tak jen co občas tak pustí do éteru).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 15. 2. 2023 22:45

Je vhodná karta i pro jednotlivce? Vyplatí se i pro jedno vozidlo? Používá někdo tankovací kartu tímto způsobem? Jde mi hlavně o nepříjemnosti při kopírování účtenek, aby byly čitelné i po letech při kontrole finančáku na DPH.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 3. 2023 19:36

mě účetní řekla že učtenky jí nemusím posílat, že stačí ta faktura od benzinky co přijde jednou měsíčně na začátku měsíce a je splatná na konci, já začínal s limitem 10 000 Kč pak jsem si to postupně navýšil až na 75 tisíc Kč, na jednom autě projedu někdy i 30 k a pak potřebuju další měsíc jezdit, ale já jezdím po celý republice 400 km někdy jízdy.
vratky DPH choděj no, takže s tím problém není. ted jsem měnil účetní a ta taky papírový účtenky nevyžaduje a to má za sebou ještě danaře, takže je předpokládám řádně proškolena.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alone89 8. 3. 2023 21:24

Ja osobne pouzivam MOL kartu. Taky vyhlasovana cena bez ohledu na totem, faktury co 14dnu, limity na kreditkach i celkovy limit na firmu. Delam to primarne at nemusim sbirat uctenky + Prazske & dalnicni benzinky jsou vzdy drazsi nez vyhlasovane ceny, takze to alespon nemusim resit :)
Alone89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 9. 3. 2023 00:23

No jasný, že účtenky neřešíte právě kvůli kartě, jenom měl zajímají zkušenosti s vyhlašovanými cenami a slevami pro jednotlivce, který toho s jedním autem moc nenajezdí.
paty07
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků