Moneta: předčasné splacení úvěru na konci fixace - poplatek?

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod d1vine 9. 2. 2024 16:15

Mám podanou žádost u Monety o "Expres Business zajištěný úvěr" a ptal jsem se dnes bankéřky, jak je to s poplatky při předčasném splacení. Reálně chci úvěr mít jen 2-3 roky a pak jej 100% splatit. Odpověděla mi, že poplatek je 5%, což mě docela vyděsilo, jelikož se jedná o úvěr za 4,5mil. Následně mi řekla, že pokud splatím úvěr na konci fixace, tak poplatek není - je to skutečně pravda? Doporučila mi dát si např. fixaci jen na 1-3 roky.

Zkoumal jsem podmínky úvěru + sazebník a všude se píše o 5%. Následně jsem se jí na to znovu zeptal a znejistěla.. V podmínkách jsem našel jen ty body 9.-11. (viz obrázek), na které asi odkazuje?

predcasne_splaceni.png

Nebo tady zbytečně dělám drámo a po skončení fixace je běžné, že lze doplatit i podnikatelský úvěr "zdarma"?

Sazebník poplatků:
https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... -a-fop.pdf
Podmínky:
https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 012024.pdf

EDIT: Nedalo mi to a volal jsem ještě na infolinku. Údajně lze úvěr splatit bez poplatků pouze tehdy, pokud bych měl "lineární typ úročení", kdy banka každý měsíc (?) upravuje úrokovou míru dle situace na trhu. Úrok bude horší než bych dostal dnes u toho fixu, ale jelikož to vypadá, že ČNB bude dále snižovat úrokové míry, možná se to už ke konci roku vyplatí - hlavní je, že se člověk vyhne tomu poplatku. Asi jsem si odpověděl sám, ale budu rád za zkušenosti, názory..
d1vine
Návštěvník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků