Obvyklá odměna pro Odpovědného zástupce

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 1. 2014 12:22

Dávám zpátečku. Vzpomněl jsem si, že Evropská komise chce do velkých firem nasadit tzv. inspektora osobních údajů, který má být v zaměstnaneckém poměru a přitom má být na firmě nezávislý.
Odpovědný zástupce je vlastně ustanovován z vůle státu obdobně.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Rop 10. 1. 2014 13:37

Ze kterého zákona vyplývá, že odpovědný zástupce nemůže být podřízen podnikateli?

Odpovědný zástupce se řídí živnostenským právem, ve kterém je určeno, že musí být ve "smluvním vztahu" ... smluvní vztah je i pracovně-právní vztah.

Ze kterého zákona vyplývá, že odpovědný zástupce nemá pracovní dobu? Nikdo není schopen být odpovědným zástupcem 24 hodin fyzicky. Stejně jako zaměstnanci. Přece zaměstnanec pracuje jenom 8 hodin, ale zdravotní a sociální za něj hradíme za 24 hodin.

Ze kterého zákona vyplývá, že odpovědný zástupce "velí" podnikateli?

Odpovědný zástupce je prodlouženou rukou státu? To si snad už děláte srandu, ne?

Přestaňte číst "odborné" články a čtěte zákon a rozsudky soudu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 1. 2014 17:56

Zákony je třeba číst v souvislostech, nestačí se podívat do jednoho paragrafu.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Rop 11. 1. 2014 20:28

No já jsem pořád žádnou souvislost mezi tím, že podnikatel nemůže mít odpovědnou osobu zaměstnance nenašel. A u všech firem, na které jsem detailně narazil jsem nenašel jinou smlouvu na odpovědného zástupce než pracovní (když nepočítám statutára).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 11. 1. 2014 22:25

A co když bude odpovědná osoba zaměstnavatelem?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 12. 1. 2014 09:35

Kosťo to je zase qíčovina.
Zaměstnavatel je buď OSVČ (a on sám sobě odpovědným zástupcem nebude nikdy) nebo právnická osoba (a ta nemůže být odpovědným zástupcem - tím může být jenom fyzická osoba).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bures2 12. 1. 2014 19:31

Rop píše:No já jsem pořád žádnou souvislost mezi tím, že podnikatel nemůže mít odpovědnou osobu zaměstnance nenašel. A u všech firem, na které jsem detailně narazil jsem nenašel jinou smlouvu na odpovědného zástupce než pracovní (když nepočítám statutára).

Odpovědná osoba může být zaměstnanec a dělá se to.
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 12. 1. 2014 20:00

Taky jsem si říkal že když to ještě nikoho nenapadlo, tak k tý qíče budu mít blíž... :-D
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 1. 2014 22:38

Tady radí uzavřít inominátní smlouvu: http://business.center.cz/business/disk ... id=1140469
Osobně mi to přijde jako nejlepší řešení.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2014 13:02

Ještě mi vrtá hlavou, jak je to s rezignací odpovědného zástupce. Pokud zjistím, že podnikatel moje pokyny nerespektuje a porušuje zákon, tak bych okamžitě rezignoval. Jenže když budeme mít pracovní smlouvu, tak musím dodržet výpovědní lhůtu. Další důvod proč není pracovní poměr pro tyto účely vhodný.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod bures2 21. 1. 2014 15:38

astrapa píše:Ještě mi vrtá hlavou, jak je to s rezignací odpovědného zástupce. Pokud zjistím, že podnikatel moje pokyny nerespektuje a porušuje zákon, tak bych okamžitě rezignoval. Jenže když budeme mít pracovní smlouvu, tak musím dodržet výpovědní lhůtu. Další důvod proč není pracovní poměr pro tyto účely vhodný.
Ale i když Vás neposlouchá, ze zákona Vám nehrozí žádný postih, takže můžete brát peníze za nic. Ale pokud by se zjistilo, že mu žádné rady nedáváte, hrozí Vám až 30 000 Kč.
bures2
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků